UA RU EN

Кирило Марсак здобув найкращий результат України за 26 років на чемпіонаті Європи

Кирило Марсак встановив новий рекорд для України на континентальному змаганні, яке відбулося за останні 26 років. Фото: Главком

Досягнення Кирила Марсака на чемпіонаті Європи-2026

Кирило Марсак посів восьме місце на чемпіонаті Європи-2026, що стало найкращим показником України в цій дисципліні за останні 26 років. Фінішувавши у десятці найкращих, він продемонстрував високий рівень підготовки та майстерності.

Результати та квоти для України

У короткій та довільній програмах Марсак отримав восьме місце, досягнувши нового особистого рекорду — 152,33 бала за довільну програму. Цей результат став першим у кар'єрі спортсмена, коли він подолав позначку у 150 балів. Загальна сума балів Кирила склала 229,25, зокрема, у довільній програмі він показав шостий загальний результат.

  • Чемпіоном Європи став Ніка Егадзе з Грузії.
  • Срібло здобув Маттео Ріццо з Італії.
  • Бронзову медаль отримав Георгій Рештенко з Чехії.

Завдяки успішному виступу Марсака, Україна отримала дві квоти в чоловічому одиночному катанні на наступній континентальній першості. Відзначимо, що Ларсон і Капран також отримали 59,24 бала на чемпіонаті Європи з фігурного катання.

Цей виступ Кирила Марсака є важливим досягненням для українського спорту та свідчить про зростання рівня фігурного катання в Україні.

Підвищення квоти в чоловічому одиночному катанні на наступному чемпіонаті підкреслює позитивний тренд у розвитку цього виду спорту в країні, що може сприяти залученню більшої уваги та інвестицій у фігурне катання в Україні.