UA RU EN

Клуб Першої ліги вперше забив у фіналі Кубка України

Дебютний гол команди в вирішальному матчі національного кубка.

Історичний успіх футбольного клубу "Чернігів"

Футбольний клуб "Чернігів" (Перша ліга) досяг історичного успіху, забивши гол у фіналі Кубка України київському "Динамо" на 34-й хвилині матчу. Це перший випадок в історії, коли представник Першої ліги відзначається голом у фіналі цього турніру. На момент голу рахунок був 0:1 на користь "Динамо", а автором гола став Романченко, який вразив ворота суперника головою після передачі Шалфєєва зі штрафного.

Фінал Кубка України проходив на стадіоні "Арена Львів", де зійшлися команди "Чернігів" і "Динамо". "Чернігів" є другим представником Першої ліги, який дійшов до фіналу Кубка України, першим був "Інгулець" з Петрового у сезоні 2018/19, який програв донецькому "Шахтарю" з рахунком 0:4.

Стартові склади команд

Стартовий склад "Чернігова" у фіналі складався з таких гравців:

  • Татаренко
  • Картушов
  • Зенченко
  • Романченко
  • Галстян
  • Бибік
  • Шушко
  • Шалфєєв
  • Порохня
  • Сердюк
  • Безбородько

Стартовий склад "Динамо" включав:

  • Нещерета
  • Караваєва
  • Біловара
  • Михавка
  • Вівчаренка
  • Бражка
  • Волошина
  • Буяльського
  • Шапаренка
  • Огундану
  • Пономаренка

Шлях до фіналу для обох команд був напруженим. "Чернігів" розпочав турнір з 1/32 фіналу, де переміг "Атлет" (Київ, Друга ліга) з рахунком 1:0 завдяки голу Шушка. У 1/16 фіналу команда програла "Кривбасу" (Кривий Ріг) по пенальті, але "Кривбасу" зарахували технічну поразку (0:3) через порушення ліміту на легіонерів. У наступних раундах "Чернігів" проходив далі лише по пенальті: проти "Лісного" (1:1, пен. 4:3, гол Романченка), "Фенікс-Маріуполя" (0:0, пен. 5:4) і "Металіста 1925" (Харків) (0:0, пен. 6:5).

"Динамо" почало свій шлях у Кубку з 1/16 фіналу, де перемогло "Олександрію" (2:1) під керівництвом Олександра Шовковського. У 1/8 фіналу команда виграла у "Шахтаря" (2:1), а в чвертьфіналі перемогла "Інгулець". У півфіналі "Динамо" здолало "Буковину" (Чернівці) з рахунком 3:0, відзначившись дублем Пономаренка та голом Волошина.

Фінал Кубка України став значним досягненням для "Чернігова", який, незважаючи на статус представника Першої ліги, зміг гідно виступити проти одного з найсильніших клубів країни.

Цей матч підкреслює зростаючий рівень конкурентоспроможності у вітчизняному футболі, адже команди з нижчих ліг показують здатність боротися з грандами українського футболу. Такі історичні моменти можуть надихати молодих футболістів та вболівальників, а також сприяти розвитку клубів із регіонів.

Нагадаємо, що фінал Кубка України проходив на стадіоні "Арена Львів", де матч розпочався з затримкою через тривогу у Львові. Ця ситуація підкреслює, наскільки важливим є забезпечення безпеки під час великих спортивних подій. Більше про обставини, що вплинули на початок фіналу, читайте у нашій статті про затримку фіналу Кубка України.