UA RU EN

Міноборони РФ повернулося до теми біолабораторій в Україні з новими заявами

Увага до біологічних досліджень в Україні знову привернула увагу, порушуючи питання безпеки. Фото: Главком

Заяви Міністерства оборони Росії про військово-біологічні дослідження

Міністерство оборони Росії заявило про нові матеріали, які нібито підтверджують проведення в Україні військово-біологічних досліджень за участю США. Влада РФ стверджує, що ці дослідження стосуються небезпечних інфекцій, а також згадує про проєкт "Ю-Пі" та діяльність українських наукових інститутів, зокрема Харківського ветеринарного інституту та Одеського протичумного інституту. Україна, США та міжнародні організації рішуче відкидають ці звинувачення, вказуючи на відсутність публічних доказів з боку Росії.

Представники військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту РФ повернулися до теми біолабораторій в Україні, підтверджуючи свої звинувачення на основі нових даних. Росія також заявила про дослідження африканської чуми свиней в Україні та стверджує, що до цього процесу залучені американські наукові організації, фармацевтичні компанії та приватні підрядники. Такі звинувачення лунають з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року.

Карта біолабораторій та реакція України

Крім того, Росія оприлюднила карту, на якій, за її словами, вказано розташування біолабораторій в Україні. На цій карті Київ позначений поблизу Одеси, а "Крим" і "Закарпаття" вказані як окремі населені пункти. Однак, незважаючи на ці заяви, Україна, США та міжнародні організації рішуче заперечують існування програм зі створення біологічної зброї в Україні та вимагають надання доказів. Росія в свою чергу поки що не надала публічних підтверджень своїх звинувачень.

Ці нові заяви Росії про військово-біологічні дослідження в Україні можуть бути розглянуті в контексті зростаючої напруженості між країнами, а також як частина пропагандистської кампанії, спрямованої на дискредитацію українських та західних наукових установ. Відмова міжнародної спільноти визнавати ці звинувачення свідчить про непевність у їхній правдивості та може вплинути на подальший розвиток відносин між Росією, Україною та західними державами.

У світлі нових звинувачень з боку Росії, важливо звернути увагу на реакцію України та міжнародних експертів, які рішуче відкидають подібні твердження. Зокрема, недавні заяви ексдиректорки розвідки США також підкреслюють відсутність доказів на користь російських звинувачень, що ще більше ускладнює ситуацію в контексті міжнародної політики та безпеки.