У 2025 році північнокорейські хакери викрали рекордні $2 млрд у криптовалютах, що стало найвищим показником за весь час спостережень. Про це пише Bloomberg з посиланням на аналітичний звіт компанії Chainalysis.
За даними дослідження, цей показник різко зріс у порівнянні з 2024 роком. Аналітики зазначають, що КНДР і надалі залишається найбільшою державною загрозою для безпеки криптовалютного ринку у світі.
КНДР криптокрадіжки 2025: ключові цифри
Значну частину викраденої суми сформувала найбільша цифрова крадіжка в історії крипторинку. У лютому 2025 року хакери з КНДР викрали близько 1,5 млрд доларів із криптобіржі Bybit.
У звіті наголошується, що загалом із січня до початку грудня 2025 року у світі зафіксували крадіжки криптовалют на суму 3,4 млрд доларів, і понад половину цієї суми пов’язують саме з північнокорейськими угрупованнями.
Фінансування режиму КНДР через криптовалюти
За словами керівника напряму національної безпеки Chainalysis Ендрю Фірмана, криптокрадіжки перетворилися на стабільний механізм фінансування північнокорейського режиму та його програм зі створення зброї масового ураження.
Для відмивання коштів КНДР застосовує складні схеми, зокрема дроблення транзакцій у блокчейні на дрібні платежі. Такий підхід зменшує ймовірність автоматичного виявлення операцій як підозрілих.
Для порівняння, у першій половині 2024 року кіберзлочинці викрали 1,58 млрд доларів у криптовалютах, тоді як за аналогічний період роком раніше ця сума становила 857 млн доларів.
Раніше ми писали, що КНДР заявила про плани постійного оновлення ядерного арсеналу.