Атаки безпілотників в Росії
У ніч на 19 березня 2023 року в Ставропольському та Краснодарському краях Російської Федерації відбулися атаки безпілотників. Основні події розгорталися в місті Невинномиськ, де серія з 15-20 потужних вибухів тривала протягом кількох годин. Ймовірною ціллю атаки в Невинномиську стало стратегічне хімічне підприємство "Невинномиський Азот". Російські засоби протиповітряної оборони повідомили про знищення близько 10 безпілотних літальних апаратів.
Крім того, в місті Краснодар уламки безпілотників впали у Прикубанському окрузі, пошкодивши вікна у двох корпусах багатоповерхового будинку та кілька автомобілів. Ці події стали частиною серії атак, що відбулися в Росії протягом березня та лютого цього року.
Інші атаки та їх наслідки
Зокрема, в ніч на 11 березня в низці регіонів Росії, найбільш інтенсивні удари були зафіксовані в Самарській області, де відбулося близько 10 вибухів над містами Самара та Сизрань. Раніше, в ніч на 8 березня, в місті Армавір, Краснодарського краю, була здійснена атака на накопичувальну перевалочну нафтобазу "Південна нафтова компанія".
Ще однією важливою подією стала атака в ніч на 22 лютого, коли в містах Саратов та Енгельс відбулася серія з близько десяти потужних вибухів. Ці вибухи були зафіксовані приблизно о другій годині ночі. Також, у ніч на 12 лютого в селищі Котлубань, Волгоградської області, сталося напад на військовий об'єкт, арсенал Головного ракетно-артилерійського управління (ГРАУ) Міністерства оборони Росії. Губернатор Волгоградської області Андрій Бочаров офіційно підтвердив факт атаки та виникнення пожежі внаслідок падіння уламків.
Ці події підкреслюють зростаючу напруженість в регіоні і постійні загрози, пов'язані з безпілотними атаками, які відбуваються на території Росії.
Зростаюча частота атак безпілотників свідчить про зміну характеру конфліктів у регіоні, ставлячи під загрозу як цивільну інфраструктуру, так і стратегічно важливі об'єкти.
В умовах, коли безпілотні технології стають дедалі доступнішими, можливість таких атак може збільшуватися, що вимагає від держав посилення заходів безпеки та адаптації стратегій протиповітряної оборони. Ці події можуть також мати ширші наслідки для політичної та військової ситуації в регіоні, впливаючи на міжурядові відносини та безпекову політику Росії.
Ці нічні атаки безпілотників свідчать про зростаючу загрозу в регіоні, яка стала помітною не лише в Невинномиську та Краснодарі. Інші інциденти, що сталися раніше, також вказують на цілеспрямовані удари по важливим об'єктам, зокрема нафтобазам та військовим установам. Більш детально про хроніку останніх атак можна дізнатися в нашій статті про удари безпілотників у лютому та березні.