UA RU EN

Нова атака на хімічний завод "Акрон": у Великому Новгороді знову пролунали вибухи

Великій Новгород: черговий вибух на території підприємства Акрон викликав паніку серед місцевих жителів.

Вибухи у Великому Новгороді

У ніч проти 9 березня у Великому Новгороді пролунали вибухи, ймовірною метою яких став хімічний завод ПАТ "Акрон". Це підприємство займається виробництвом аміаку, карбаміду, аміачної селітри, NPK-добрив та промислових хімікатів. За інформацією місцевих жителів, які стали свідками події, вибухи сприймалися з тривогою.

Завод ПАТ "Акрон" не вперше стає об'єктом атак: попередня спроба ураження відбулася в ніч на 11 грудня 2025 року, коли на заводі виникла пожежа. Це підприємство є важливим елементом для стратегічних секторів економіки Росії, оскільки виробляє мінеральні добрива, які використовуються в аграрному секторі.

«Великий Новгород, місцеві жителі повідомляють про вибухи. Імовірно, метою удару був ПАТ "Акрон". Востаннє об'єкт був атакований у грудні 2025».

ГЛАВКОМ

Ситуація викликала занепокоєння в регіоні, адже такі інциденти можуть негативно вплинути на стабільність виробництв і економічну ситуацію.

Наслідки атак на завод

Атаки на промислові підприємства, такі як ПАТ "Акрон", можуть свідчити про загострення конфлікту в регіоні та підвищення ризиків для економіки. Важливість заводу для аграрного сектора ставить під загрозу не лише його функціонування, але й забезпечення продовольчої безпеки в країні. Подібні інциденти можуть спонукати до перегляду заходів безпеки на стратегічних об'єктах та викликати занепокоєння як серед місцевих жителів, так і в уряді.