Запуск маршрутних таксі в Одесі
10 серпня в Одесі запустили автобуси в режимі маршрутного таксі, які дублюють трамвайні маршрути №5, №18, №21, №27, а також альтернативні маршрутки на напрямах трамваїв №10, №20 і тролейбуса №3. Про це повідомили в Одеській міській раді. Автобуси, що дублюють трамвайні маршрути, працюють за окремими напрямками електротранспорту.
Автобуси запустили за напрямком трамвая №5 «Аркадія — залізничний вокзал». Також автобуси курсують за напрямками трамваїв:
- №18 «Куликове поле — 14-та станція Великого Фонтану»
- №21 «Застава II — площа Тираспольська»
- №27 «площа Незалежності — проспект Свободи»
Для маршрутів №5, №18 та №27 оприлюднили окремий розклад відправлень. На напрямку трамвая №21 автобуси курсують з інтервалом в одну годину. За схемою трамвайного маршруту №10 «вул. Іцхака Рабіна — площа Тираспольська» курсує маршрутне таксі №121 з інтервалом 10–12 хвилин. Трамвай №20 «Херсонський сквер — Хаджибейський лиман» дублює маршрутне таксі №20т з інтервалом в одну годину. За схемою тролейбусного маршруту №3 «Застава I — парк Шевченка» працює маршрутне таксі №233, інтервал руху якого становить 12–15 хвилин. У міськраді зазначили, що оприлюднений розклад є орієнтовним.
Ситуація з безпекою в Одесі
У ніч на 9 серпня російські війська здійснили комбіновану атаку на Одещину, внаслідок якої в двох районах Одеси пошкоджені та частково зруйновані житлові будинки. Кількість травмованих зросла до 14, з яких одинадцять людей були ушпиталені. Стан одного з них лікарі оцінюють як важкий, ще п'ятьох — як середньої тяжкості. Через пошкодження енергетичних об'єктів частина Одеси залишилася без електроенергії. У місті тимчасово призупиняли рух електротранспорту, виникли перебої з водопостачанням.
За даними Повітряних сил, Росія застосувала по Одещині 11 ракет різних типів та до 100 безпілотників, серед яких були реактивні дрони та баражуючі боєприпаси «Бандероль». Одеська область була основним напрямком нічної атаки.
Запуск маршрутних таксі в Одесі, які дублюють трамвайні маршрути, є важливим кроком для покращення громадського транспорту в умовах нестабільності, викликаної військовими діями.
Це дозволить зменшити навантаження на електротранспорт, який тимчасово не міг виконувати свої функції через атаки. Однак ситуація з безпекою залишається критичною, оскільки регулярні обстріли можуть впливати на інфраструктуру та життєдіяльність міста. Перебої з енергопостачанням і водопостачанням також потребують термінового вирішення, щоб забезпечити нормальні умови для мешканців Одеси.
На фоні останньої масштабної атаки на Одещину, яка залишила частину міста без електропостачання, запровадження автобусів замість електротранспорту стало необхідним кроком для забезпечення мобільності мешканців. Одеська міська рада оперативно відреагувала на ситуацію, надаючи альтернативні маршрути для пасажирів, що підкреслює важливість підтримки транспортної інфраструктури в умовах кризи.