Відставка Катаріни Матернової з посади посла ЄС в Україні
Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова оголосила, що після завершення своєї поточної місії не планує продовжувати роботу в інституціях ЄС. Ця посада стане останньою для неї у рамках інституційної кар'єри. Матернова має понад десятиліття досвіду роботи з Україною та її реформами, а також раніше працювала у приватній юридичній практиці, Світовому банку, Єврокомісії та уряді Словаччини.
Небезпечна ситуація в Україні
Під час обстрілу України, який Росія здійснила в ніч на 3 лютого, Катаріна Матернова спала у ванній кімнаті. Цей інцидент підкреслює небезпечну ситуацію, в якій опинилася країна. Вона також поділилася випадком, коли під час прогулянки в лісовій зоні знайшла залишки збитого ворожого безпілотника.
"Попрацювавши у приватній юридичній практиці, Світовому банку, Єврокомісії і уряді моєї рідної Словаччини, я знаю, що найбільш значуща і впливова моя робота – представляти ЄС в Україні. Країні у стані війни. Війни, яка має значення для майбутнього всього європейського континенту." Катаріна Матернова
Матернова підкреслила важливість своєї роботи в Україні. Вона також наголосила, що не прийме наростаючий наратив про те, що реформи в Україні загальмували: "Це не просто неправильно – це небезпечно, і дуже несправедливо".
Відхід Катаріни Матернової з посади посла ЄС в Україні може мати наслідки для подальших відносин між Європейським Союзом та Україною, особливо на тлі триваючого конфлікту. Її твердження про важливість реформ в Україні підкреслює необхідність підтримки з боку міжнародної спільноти, оскільки країна продовжує стикатися з викликами, пов'язаними з війною та відновленням. Ця ситуація також відображає загальну стурбованість щодо стабільності та розвитку в регіоні, що є важливим для безпеки Європи в цілому.