UA RU EN

Працівника СБУ затримали за хабара $68 тисяч: за гроші оформлювали відстрочки від мобілізації

Співробітника спецслужби схопили під час отримання великої суми грошей за сприяння в затримці військового призову.

Затримання працівника СБУ за підозрою в отриманні хабара

Працівника Головного управління Служби безпеки України в Києві та Київській області затримали за підозрою в отриманні хабара у розмірі 68 тисяч доларів США. За інформацією Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), кошти були отримані від двох громадян, по 34 тисячі доларів з кожного, за надання послуг, що включали зняття з розшуку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Затриманий працівник СБУ пропонував оформлення відстрочки від мобілізації та уникнення відповідальності за умови отримання фіктивних документів. Зокрема, планувалося, що відстрочка буде оформлена на підставі завідомо неправдивих документів, які мали свідчити про наявність у кожного з чоловіків трьох дітей. Фіктивні свідоцтва про народження, за задумом учасників схеми, повинні були бути видані за кордоном.

Дії підозрюваного кваліфікують як одержання неправомірної вигоди службовою особою за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України. Наразі тривають невідкладні слідчі дії. Правоохоронці вирішують питання про повідомлення затриманому про підозру та обрання запобіжного заходу.

Підозри у справі злочинної організації

Крім того, НАБУ повідомило про підозру чотирьом особам у справі злочинної організації, яку, за даними слідства, очолював колишній голова Фонду державного майна України. Підозрюваним інкримінують участь у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.

  • Фігуранти створювали компанії за кордоном.
  • Вони відмивали корупційні активи.
  • На ці структури реєстрували майно, зокрема земельні ділянки у Хорватії, дороговартісні автомобілі та цілий поверх квартир у житловому будинку в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Цей випадок підкреслює серйозність корупційних схем, що існують в Україні, особливо в контексті військової мобілізації. Затримання працівника СБУ, відповідального за забезпечення національної безпеки, свідчить про системні проблеми в правоохоронних органах. Окрім того, справи, пов'язані з легалізацією кримінальних активів, вказують на необхідність посилення контролю за фінансовими операціями та зменшення корупційних ризиків у державних установах.