UA RU EN

Росія атакувала енергетику 219 дронами: загиблі, поранені та тисячі будинків без тепла

Атаки дронів зруйнували енергосистему, залишивши без тепла тисячі людей та призвівши до людських втрат.

Атака на Україну 12 лютого 2026 року

У ніч на 12 лютого 2026 року Росія здійснила масовану атаку на Україну, використовуючи 219 ударних безпілотників та 25 ракет. Головною метою цієї атаки стали об'єкти енергетичної інфраструктури в Києві, Одесі та Дніпрі. Внаслідок ударів загинуло 2 людини, а 10 отримали поранення.

Пошкодження інфраструктури зафіксовані у кількох областях, зокрема на Харківщині, в Донецькій, Київській та Херсонській областях. Зокрема, у Краматорську дрон вдарив по будівлі Державної служби з надзвичайних ситуацій, що призвело до пошкодження як будівлі, так і техніки. У Києві також було пошкоджено об'єкти критичної інфраструктури, що спричинило серйозні проблеми з енергопостачанням. Як наслідок, майже 2.6 тисяч столичних будинків опинилися без тепла.

Ситуація з безпілотниками та міжнародна підтримка

Зазначимо, що Російська Федерація продовжує щоденно застосовувати від 100 до 200 ударних безпілотних літальних апаратів типу Shahed. Ця ситуація викликає серйозне занепокоєння серед українських військових та цивільних, які виступають за посилення системи протиповітряної оборони.

Володимир Зеленський підкреслює необхідність постачання ракет для системи "Петріот" на щоденній основі, наголошуючи на важливості міжнародної підтримки в цьому напрямку.

Атака 12 лютого стала черговим етапом ескалації конфлікту між Росією та Україною, підкреслюючи зростаючі загрози для цивільного населення та критичної інфраструктури. З урахуванням постійного використання безпілотників та ракет, українська сторона продовжує закликати до посилення міжнародної військової допомоги, що може включати нові системи протиповітряної оборони. Це питання залишається ключовим у контексті забезпечення безпеки населення та стабільності в регіоні.