UA RU EN

Саміт Україна – Північна Європа: понад 13 млрд євро на оборону та енергетику

Укріплення співпраці: нові інвестиції в безпеку та енергетичні проекти для сталого розвитку регіону Фото: Зеленський

Саміт Україна – країни Північної Європи та Балтії

Відбувся саміт Україна – країни Північної Європи та Балтії, на якому обговорювали досягнення миру та зусилля для його забезпечення. Основна увага була зосереджена на надійних гарантіях безпеки, які допоможуть запобігти новій агресії та забезпечити стабільність в Європі. Країни Північної Європи та Балтії висловили готовність продовжувати свою допомогу Україні.

Обсяг оборонної підтримки

Цього року обсяг оборонної підтримки складе щонайменше 12,5 млрд євро. Окрім цього, на фінансування посилення енергетичної стійкості України буде виділено не менш ніж 918 млн євро. Ті зобов'язання, які взяли на себе країни Північної Європи та Балтії, свідчать про їхнє прагнення підтримати Україну у важкі часи та сприяти стабільності в регіоні.

Цей саміт підкреслює важливість міжнародної підтримки для України в умовах постійних викликів безпеці в регіоні. Залучення значних фінансових ресурсів на оборонні та енергетичні потреби демонструє спільний підхід країн Північної Європи та Балтії до зміцнення європейської безпеки та стабільності. Подібні ініціативи можуть суттєво вплинути на здатність України протистояти зовнішнім загрозам та забезпечити довгострокову стабільність у регіоні.