UA RU EN

Сергій Ребров відмовився від нового контракту: збірну України очолить італієць Мальдера

Сергій Ребров вирішив не продовжувати співпрацю, новим тренером національної команди стане італійський фахівець Мальдера. Фото: Главком

Відставка Сергія Реброва

Сергій Ребров залишив посаду головного тренера збірної України після невдач у плейоф кваліфікації до Чемпіонату світу 2026. Українська асоціація футболу (УАФ) провела перемовини з Ребровим щодо подальшої співпраці, запропонувавши йому продовження контракту, однак він ввічливо відмовився. Ребров очолював збірну з червня 2023 року та провів 34 матчі, здобувши 16 перемог і забезпечивши вихід команди у фінальну частину Євро-2024.

Новий тренер збірної України

Після відставки Ребров продовжить свою діяльність в УАФ як віцепрезидент та член Виконавчого комітету. Новим головним тренером збірної України стане італієць Андреа Мальдера, який раніше працював у штабі Андрія Шевченка. Мальдера до червня 2016 року працював у структурі Мілана, де обіймав посади тренера з розвитку техніки та аналітика матчів. Після цього він приєднався до збірної України, де протягом п'яти років допомагав Шевченку.

У серпні 2021 року Мальдера залишив збірну України та приєднався до англійського клубу Брайтон. Останнім місцем його роботи був французький Марсель, де він виконував обов'язки асистента. Важливо зазначити, що Мальдера не має досвіду роботи на посаді головного тренера. УАФ визначилась із трьома кандидатами на цю посаду:

  • Мирон Маркевич
  • Ігор Йовічевич
  • Андреа Мальдера

Президент УАФ Андрій Шевченко планував зробити остаточний вибір до кінця квітня.

На завершення, з Ребровим було обговорено питання продовження контракту, однак він ухилився від такої перспективи.

“На цьому розмова була закінчена”, - повідомило джерело.
Таким чином, збірна України розпочне новий етап під керівництвом Андреа Мальдери, що викликатиме інтерес у футбольної спільноти.

Відставка Сергія Реброва підкреслює непрості часи для збірної України в контексті міжнародного футболу. Зважаючи на важливість успішної підготовки до майбутніх змагань, новий тренер має взяти на себе відповідальність за формування команди, здатної досягти високих результатів. Призначення Андреа Мальдери, незважаючи на відсутність досвіду на посаді головного тренера, може свідчити про бажання УАФ впроваджувати нові підходи у тренувальний процес збірної.

У контексті змін у тренерському штабі збірної України, важливо також розглянути думки експертів щодо ідеального кандидата на цю посаду. Наприклад, Воробей висловився про необхідність "фізрука" для команди, що викликає додаткові запитання щодо підходу нового тренера до підготовки. Які саме зміни можуть відбутися під керівництвом Мальдери, покаже найближчий час.