Законопроєкт №12278 та його затримка
Законопроєкт №12278, що передбачає скасування спецпенсій для прокурорів, застряг у Верховній Раді вже майже 200 днів, викликавши обурення серед депутатів. Нардеп Данило Гетманцев, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики та представник партії "Слуга народу", пояснює затримку внутрішнім лобізмом, що ускладнює проходження цього законопроєкту.
Порівняння пенсій прокурорів та шахтарів
Гетманцев навів порівняння між розмірами пенсій прокурорів та шахтарів. Середній розмір спецпенсії шахтарів становить близько 8 тисяч гривень, що викликає питання щодо справедливості в системі пенсійного забезпечення. За його словами, ситуація, коли працівник прокуратури в 29 років виходить на пенсію з виплатами в 156 тисяч гривень, є неприйнятною, особливо на фоні середньої пенсії в країні, яка складає 6,5 тисяч гривень.
Гетманцев зазначив, що це "абсолютно дика ситуація", оскільки прокурори продовжують отримувати свої виплати, навіть перебуваючи за кордоном.
У контексті обговорення пенсій, Гетманцев також згадав про ініціативу Міністерства фінансів, яка передбачає зобов'язання для фізичних осіб-підприємців з річним оборотом понад 1 мільйон гривень реєструватися платниками ПДВ з 2027 року. Ця ініціатива є частиною зобов'язань України перед Міжнародним валютним фондом. Законопроєкт про скасування спецпенсій прокурорів продовжує залишатися актуальною темою, і його подальша доля залишається невизначеною.
Ситуація із затримкою законопроєкту про скасування спецпенсій для прокурорів підкреслює існуючі диспропорції в пенсійній системі України, яка викликає обурення як серед депутатів, так і в суспільстві. Обговорення цих питань може стати каталізатором для більш широких реформ у сфері пенсійного забезпечення, адже справедливість у виплатах залишається важливою темою для українців.
Подальший розвиток подій щодо законопроєкту може мати значний вплив на суспільну думку і політичну ситуацію в країні.