Передача командних пунктів НАТО
Сполучені Штати Америки планують передати європейським союзникам два ключові командні пункти НАТО, розташовані в Неаполі та Норфолку. Цей крок відповідає вимогам президента США Дональда Трампа щодо посилення відповідальності європейських держав за власну безпеку. Європейські офіцери отримають можливість очолити Об'єднане командування збройних сил НАТО в Неаполі та Об'єднане командування збройних сил у Норфолку, які наразі перебувають під керівництвом американських адміралів.
Зміни у командній структурі НАТО
США зосередять під своїм контролем три інші командування нижчого рівня, які відповідатимуть за проведення операцій. Серед них:
- Об'єднане повітряне командування
- Об'єднане морське командування
- Об'єднане сухопутне командування
Зміни у командній структурі НАТО передбачають новий розподіл обов'язків старших офіцерів, в якому європейські союзники, включаючи найновіших членів НАТО, відіграватимуть більш помітну роль у військовому керівництві Альянсу.
Командувач об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Алексус Гринкевич також доручив розпочати військове планування місії "Арктичний вартовий", яка спрямована на посилення захисту арктичного регіону навколо Гренландії. Ці зміни підтверджують наміри НАТО адаптувати свою структуру під нові виклики безпеки в Європі та зміцнити співпрацю між союзниками.
Передача командних пунктів НАТО є важливим кроком у процесі децентралізації військового керівництва, що може сприяти підвищенню відповідальності європейських країн за власну оборону. Це також відображає зростаючу роль Європи в забезпеченні колективної безпеки Альянсу, особливо в умовах нових загроз, що виникають у регіоні. Зміни в командуванні можуть стати основою для більш тісної співпраці між союзниками, що є ключовим аспектом для підтримки стабільності в Європі.