Новий пакет санкцій США проти Куби
Сполучені Штати оголосили новий пакет санкцій проти керівництва Куби, включаючи президента Мігеля Діас-Канеля, його родину та Міністерство революційних збройних сил Куби. До списку підсанкційних осіб потрапили також дружина та пасинок Діас-Канеля, син і онук колишнього кубинського лідера Рауля Кастро. Санкції також охоплюють низку організацій, що мають зв'язки з кубинською владою.
Заяви Державного секретаря США
Державний секретар США Марко Рубіо зазначив, що
“ми націлюємося на мережу, яка забезпечує та фінансує підривні та радикальні операції Куби”. Він також підкреслив, що
“будь-хто, хто надає послуги цим суб'єктам, що перебувають під санкціями, сам піддається ризику санкцій”. Це свідчить про намір США посилити економічний тиск на Кубу, зокрема на фінансові операції та енергетичний сектор країни.
Окрім цього, Пентагон завершив кількамісячну підготовку з розгортання військ та озброєння, необхідних для потенційного військового нападу на Кубу. Адміністрація Дональда Трампа раніше вже сприяла усуненню від влади Ніколаса Мадуро у Венесуелі, що підкреслює активну позицію США в регіоні. Таким чином, новий пакет санкцій та військова підготовка свідчать про загострення відносин між Сполученими Штатами та Кубою.
Цей новий етап санкцій і військової підготовки демонструє прагнення США зберегти контроль над геополітичною ситуацією в Латинській Америці. З огляду на історичні конфлікти між США та Кубою, такі дії можуть призвести до подальшої ескалації напруженості в регіоні. Важливо спостерігати за відповіддю кубинської влади на ці дії та можливими реакціями з боку інших країн Латинської Америки.
Це загострення відносин між США та Кубою відбувається на фоні серйозних звинувачень, які висунули американські чиновники на адресу Рауля Кастро. Вони стверджують, що його дії призвели до знищення цивільних літаків, що підкреслює складність ситуації в регіоні. Детальніше про ці звинувачення та їхні можливі наслідки можна дізнатися в нашій попередній статті.