UA RU EN

Тихановська прибула до Києва та зустрінеться з Зеленським

Лідерка білоруської опозиції відвідала українську столицю для важливих переговорів з президентом. Фото: Главком

Візит Світлани Тихановської до Києва

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська прибула до Києва з першим офіційним візитом. Під час візиту Тихановська вшанувала пам'ять Марії Зайцевої, поклавши квіти на її могилу. Марії було лише 24 роки, і вона стала символом протестів проти насильства та несправедливості в Білорусі, вийшовши на вулиці у 2020 році. Тихановська підкреслила, що, як і тисячі інших білорусів, Марія не залишилася осторонь, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України.

Заплановані зустрічі та важливість співпраці

У рамках візиту заплановані зустрічі Тихановської з:

  • президентом України Володимиром Зеленським
  • міністром закордонних справ Андрієм Сибігою
  • керівництвом Верховної Ради
  • дипломатами Європейського Союзу

Також відбудеться відкриття Місії демократичних сил Білорусі в Україні. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга раніше заявив про запланований візит Тихановської, який підкреслює важливість співпраці між Україною та білоруською опозицією у контексті сучасних викликів.

Візит Світлани Тихановської до Києва є важливим кроком у зміцненні відносин між Україною та білоруською опозицією, особливо в умовах агресії з боку Росії. Вшанування пам'яті Марії Зайцевої демонструє солідарність між народами, які борються за свободу і справедливість. Відкриття Місії демократичних сил Білорусі в Україні може стати новим етапом у підтримці білоруських активістів, які прагнуть змін у своїй країні.

Важливість візиту Тихановської підкреслюється не лише її зустрічами з українськими високопосадовцями, а й готовністю до подальшої співпраці між Україною та білоруською опозицією. Більше про те, як міністр закордонних справ України анонсував цю подію, читайте в нашій попередній новині.