UA RU EN

Трамп оголосив про нові обмеження громадянства за народженням

Нові правила отримання громадянства для новонароджених – важливий крок в імміграційній політиці Трампа. Фото: Главком

Заява Президента США про автоматичне право на громадянство

Президент США Дональд Трамп зробив заяву про автоматичне право на громадянство за народженням, підкресливши, що ця норма була запроваджена після Громадянської війни в США. Трамп зазначив, що це право було призначене для захисту нащадків рабів, а не для забезпечення привілеїв для багатих іноземців.

"Якщо подивитися на це, це сталося через місяць після закінчення Громадянської війни, коли це було прийнято. Це тому, що воно було призначено для дітей рабів. Воно не було призначено для багатих людей з Китаю... Воно було призначено для дітей рабів." Дональд Трамп

У зв'язку з цими заявами, Білий дім розглядає ряд заходів для боротьби з пологовим туризмом. Серед обговорюваних ініціатив є:

  • Запровадження повної заборони на в'їзд до США для вагітних іноземок.

Ці кроки готуються на фоні нещодавнього рішення Верховного суду США, який заблокував указ Трампа про обмеження автоматичного права на громадянство за фактом народження. Суд підтвердив чинність 14-ї поправки до Конституції США.

Попередження міністра оборони США

Крім того, міністр оборони США Піт Гегсет під час урочистої промови на американському кладовищі в Кольвіль-сюр-Мер у Франції, з нагоди 82-ї річниці висадки союзників у Нормандії, виступив із попередженням для європейських країн. Гегсет порівняв події 1944 року з сучасною міграційною ситуацією, згадавши про човни з мігрантами в Іспанії, Італії, Греції та Болгарії. Ці заяви підкреслюють важливість міграційної політики в контексті глобальних змін.

Заяви Трампа та дії його адміністрації відображають триваючу дискусію про імміграційну політику в США, особливо в контексті автоматичного надання громадянства. Це питання стало ще більш актуальним після рішення Верховного суду, яке підтвердило значення 14-ї поправки, що може обмежити можливості уряду в зміні правил щодо громадянства. У той же час, коментарі міністра оборони підкреслюють глобальні виклики, пов’язані з міграцією, які потребують уваги не лише в США, але й у Європі, де ситуація з біженцями залишається напруженою.

У зв'язку з новими ініціативами Трампа, заборона на в’їзд для вагітних іноземок стає актуальною темою для обговорення. Ці заходи можуть суттєво вплинути на міграційну політику США, враховуючи сучасні виклики, з якими стикається країна в контексті імміграції.