UA RU

Трамп розглядає залучення близькосхідних країн до відбудови Гази

Країни Близького Сходу можуть зіграти важливу роль у відновленні інфраструктури Газії. Фото: hvylya.net

Трамп хоче володіти Газою, але готовий дозволити іншим країнам відбудувати


Президент США Дональд Трамп заявив, що відкритий до ідеї купівлі та володіння Газою, але може покласти на інші держави Близького Сходу відновлення частини пошкодженої війною землі.


"Я підтримую ідею купівлі та володіння Газою. Що стосується відновлення, ми можемо передати це іншим країнам Близького Сходу, щоб вони забудували свої ділянки. Інші люди можуть це робити під нашим керівництвом. Але ми збираємося володіти нею, забрати її і зробити так, щоб ХАМАС не мав можливості повернутися", - сказав він, повідомляє УНІАН з посиланням на Reuters.

Трамп зробив цей заяву на борту літака Air Force One, коли він летів в Новий Орлеан на матч Суперкубка Національної футбольної ліги.


"Там немає нічого, куди можна було б повертатися. Це місце для знесення. Частину, що залишилася, будуть знести. Все буде знесено", - проявив він думку.

Також Трамп зазначив, що не проти дозволити деяким палестинським біженцям в'їзд до США, але такі запити будуть розглядатися індивідуально.


Член політбюро ХАМАС Еззат Ель-Рашк засудив останні слова Трампа про купівлю і володіння Газою:


"Газа - це не власність, яка може бути продана або куплена. Це невід'ємна частина нашої окупованої палестинської землі. Палестинці будуть протистояти планам щодо переміщення".