UA RU EN

У Мехіко за 48 годин до ЧС тисячі вчителів заблокували стадіон Ацтека

Вчителі організували акцію протесту в столиці Мексики, заблокувавши знамените спортивне місце.

Ситуація в Мехіко напередодні Чемпіонату світу

За 48 годин до старту Чемпіонату світу з футболу в Мехіко, столиця країни перебуває в стані хаосу через протест тисяч вчителів та активістів. 9 червня цього року вони заблокували головний проспект, що веде до стадіону Ацтека, висловлюючи вимоги про суттєве підвищення зарплат та скасування пенсійного законодавства. Церемонія відкриття та дебютний матч між збірними Мексики та ПАР заплановані на 11 червня, а влада вже розгорнула масштабні сили безпеки, встановивши бетонні загородження.

Протестні акції та їх наслідки

Протести організовані радикальним відгалуженням профспілки працівників освіти CNTE. Вчителі оголосили страйк минулого тижня та знищували декоративні статуї, присвячені чемпіонату світу. Протестувальники також розбили наметове містечко біля площі Сокало, де розташована офіційна фан-зона FIFA. Лідери протестів анонсували мітинг на день старту турніру, до якого планують долучитися родини зниклих безвісти через кримінальне насильство.

Влада Мехіко, реагуючи на ситуацію, скасувала заняття у школах напередодні Чемпіонату світу. Президентка Клаудія Шейнбаум заявила, що

“уряд повністю гарантує проведення матчу-відкриття в атмосфері миру та спокою”
та охарактеризувала ситуацію як
“відверту провокацію, спрямовану на створення ілюзії масових заворушень у країні”
. Незважаючи на посилені заходи безпеки, президентка виключила можливий силовий розгін протестувальників.

Протестні акції в Мехіко відображають глибокі соціальні та економічні проблеми, з якими стикаються вчителі та інші працівники освіти. Високий рівень невдоволення через низькі зарплати та умови праці може стати чинником дестабілізації під час важливого міжнародного заходу, такого як Чемпіонат світу. Ситуація вимагає уважного моніторингу, оскільки подальший розвиток подій може вплинути не тільки на проведення турніру, але й на загальну політичну стабільність у країні.

Обставини, що склалися в Мехіко, не є єдиним проявом проблем у сфері освіти. Напередодні Чемпіонату світу, влада країни вирішила закрити навчальні заклади та перевести державних службовців на віддалений режим роботи, що свідчить про серйозність ситуації та необхідність забезпечення безпеки під час міжнародного турніру. Це рішення стало відповіддю на зростаюче невдоволення вчителів та їх вимоги до покращення умов праці.