UA RU EN

Угорщина затримала інкасаторів Ощадбанку з готівкою та золотом: що відомо

Правоохоронці Угорщини затримали групу інкасаторів, які перевозили цінності, включаючи готівку та дорогоцінні метали. Фото: Главком

Затримання інкасаторських автомобілів в Угорщині

Угорщина затримала два інкасаторські автомобілі державного Ощадбанку України під час перевезення значних сум готівки та банківського золота з Австрії до України. Інцидент стався 5 березня. Перевезення здійснювалося відповідно до міжнародної угоди між банками та відповідно до чинних європейських митних процедур. Місцеперебування семи співробітників інкасації наразі залишається невідомим.

Омбудсмен Дмитро Лубінець звернувся до Уповноваженого з основних прав Угорщини Імре Юхажа з проханням з'ясувати обставини затримання.

“Мені стало відомо, що в Угорщині затримали два інкасаторські автомобілі державного Ощадбанку України, які перевозили значні суми готівки та банківське золото з Австрії до України. Перевезення здійснювалося відповідно до міжнародної угоди між банками та згідно з чинними європейськими митними процедурами. Водночас місцеперебування семи співробітників інкасації наразі залишається невідомим,” - зазначив він.

Крім того, українська сторона направила офіційну ноту з вимогою негайного звільнення затриманих. Національний банк України зробив заяву про захоплення машин та незаконне утримання співробітників.

“На підставі чого були затримані громадяни України? Де саме вони перебувають і в яких умовах їх утримують?” - запитав Дмитро Лубінець.

Також заступник голови НБУ Олексій Шабан з командою терміново виїхав у відрядження до Будапешта. “Також виступив з ініціативою провести термінову онлайн-зустріч, щоб з'ясувати всі обставини ситуації та забезпечити дотримання прав наших громадян,” - додав Лубінець. Водночас Андрій Сибіга охарактеризував дії угорських властей, зазначивши: “Фактично, йдеться про те, що Угорщина бере заручників та краде гроші. Якщо це та сила, про яку сьогодні оголошував пан Орбан, то це сила злочинного угруповання. Це державний тероризм та рекет.”

Занепокоєння української влади

Ситуація викликала занепокоєння з боку української влади, яка активно працює над вирішенням питання.

Даний інцидент підкреслює важливість дотримання міжнародних угод та правового регулювання у сфері фінансових перевезень між країнами. Реакція української влади свідчить про серйозність ситуації та можливі дипломатичні наслідки, які можуть виникнути в результаті затримання інкасаторських автомобілів. Взаємовідносини між Україною та Угорщиною можуть зазнати впливу, особливо в контексті співпраці у фінансовій і економічній сферах.