Україна готується до нових ударів по енергетиці
Україна має інформацію про підготовку Росією нових ударів по енергетиці. Влада вживає заходів для підвищення готовності енергосистеми, а також підтримує громадян, які можуть постраждати від наслідків цих атак. У Києві над відновленням тепло- та електропостачання працюють понад 200 ремонтних бригад. Незважаючи на покращення ситуації з електропостачанням, уряд визнає, що удари по енергетиці продовжаться й після зими.
Заходи уряду для підтримки громадян
Кабінет міністрів разом з керівниками облдержадміністрацій та представниками енергетичних компаній почав готувати енергосистему до наступного опалювального сезону. Уряд посилить контроль за відключеннями світла, щоб мінімізувати негативний вплив на населення. Для підтримки громадян, які змушені змінити місце проживання через надзвичайні ситуації, Кабінет міністрів впроваджує механізм фінансової підтримки. Програма передбачає надання одноразових безвідсоткових позик для облаштування побуту на новому місці.
- З 2 лютого підприємці можуть скористатися урядовим пакетом енергетичної підтримки, що включає виплати фізичним особам-підприємцям до 15 тисяч гривень.
- Уряд також пропонує нульові кредити на енергообладнання.
- Розширення програм підтримки енергетичної автономності для багатоквартирних будинків і приватних домівок.
"Завдяки роботі ремонтних бригад і підвищенню температури бачимо тенденцію до покращення ситуації з електропостачанням. Водночас маємо інформацію про підготовку ворогом нових ударів по енергетиці. Тому завдання для всіх служб – не лише швидка відбудова, а й максимальна готовність до наступних викликів."
— Прем'єр-міністр Денис Шмигаль
Ці заходи свідчать про пріоритети української влади у забезпеченні стабільності енергетичної інфраструктури та підтримці населення в умовах загрози. Адаптація до можливих атак та підтримка підприємців може стати критично важливою для економічного відновлення країни, яка вже зазнала значних втрат через війну. Урядові ініціативи також можуть допомогти зменшити соціальну напругу серед населення, яке стикається з викликами, пов'язаними з енергетичною кризою.