З 1 липня 2025 року в Україні встановлять новий стандарт напруги в електричних мережах - 230 вольт. Ця зміна не вплине на величину платежів за електроенергію і не буде потребувати додаткових витрат від споживачів. Таке рішення прийнято для уніфікації з європейськими стандартами, що полегшить технічне обслуговування, підвищить надійність електропостачання та покращить роботу побутових приладів.
Нагадуємо, що платежі за електроенергію визначаються фактично спожитою енергією у кіловат-годинах, а не рівнем напруги. Технічно допустимий діапазон напруги буде від 200 до 240 вольт, з рекомендацією налаштувати захисне обладнання на діапазон 207-253 вольти.
Україна переходить на 230 вольт: чи виростуть рахунки за світло і чи витримає проводка
Перехід на нову напругу: як це вплине на ваші витрати і безпеку електромережі? Фото: hvylya.net