UA RU

Україна в Радбезі ООН: Наше бажання миру незаперечне, але не шляхом відмови від незалежності

Українська позиція на засіданні ООН: Ми прагнемо миру, але не ціною втрати суверенітету. Фото: hvylya.net

Заступниця міністра закордонних справ України Мар’яна Беца заявила на засіданні Ради Безпеки ООН, що Україна хоче миру, але не за будь-яку ціну. Вона повідомила, що починаючи з 11 березня, росіяни скинули на Україну майже 8500 керованих авіабомб, не згодившись на пропозицію США про припинення вогню. Беца також наголосила, що Росія використала балістичну ракету, вироблену в Північній Кореї, під час обстрілу Києва 24 квітня. Вона зазначила, що Росія активно вербує громадян Китаю через соцмережі. Заступниця міністра заявила, що будь-які майбутні домовленості мають відповідати "червоним лініям" України, зокрема, невизнанням окупованих територій, непогодженням з диктатом щодо збройних сил і невизнанням обмежень суверенітету. Вона закликала до припинення вогню і повернення українських дітей, військовополонених та незаконно утримуваних осіб. Заступниця міністра підкреслила, що агресія не повинна бути винагороджена і агресорів не можна умиротворювати, оскільки це порушує міжнародне право і загрожує глобальній безпеці.