UA RU EN

Уряд не подаватиме законопроєкт про ПДВ для ФОП: що це означає для кредиту МВФ

Новини щодо податкових змін для підприємців: які наслідки для міжнародної фінансової допомоги? Фото: Главком

Законопроєкт про ПДВ для ФОП

Уряд України не подаватиме цього місяця до парламенту законопроєкт про запровадження податку на додану вартість (ПДВ) для фізичних осіб-підприємців (ФОП). Засідання Верховної Ради, яке було заплановане на 12 лютого, не відбулося через брак голосів. Міжнародний валютний фонд (МВФ) вимагає запровадження обов'язкового ПДВ для ФОП на спрощеній системі оподаткування як умову для нової кредитної програми.

Наслідки затримки

Для схвалення нової програми МВФ вимагає внесення відповідного законопроєкту до парламенту, а не його остаточного ухвалення. Водночас, Україна намагається пом'якшити податковий законопроєкт, який є умовою для розблокування фінансування на понад 8 мільярдів доларів. Депутат Максим Бужанський зазначив, що парламент не зміг зібратись через небажання голосувати за вимоги МВФ, підкреслюючи, що депутати "всіма силами показують відсутність бажання".

Запровадження ПДВ для ФОП є лише одним із елементів більшого пакету реформ, до якого також входять:

  • реформування державних підприємств,
  • продовження реформи Державної митної служби та призначення її голови,
  • впровадження критеріїв визначення трудових відносин.

Останні вимагатимуть, щоб роботодавець повинен був працевлаштовувати ФОП, якщо їхня співпраця відповідатиме визначеним критеріям. В умовах затримки з поданням законопроєкту, ситуація навколо фінансування МВФ залишається невизначеною.

Ситуація з відсутністю прогресу у запровадженні ПДВ для ФОП може мати серйозні наслідки для України, оскільки це питання є критичним для отримання фінансової допомоги від МВФ. Затримка у виконанні вимог міжнародного кредитора підкреслює існуючі політичні розбіжності в парламенті, а також виклики в реалізації необхідних економічних реформ. В умовах глобальної економічної нестабільності, Україні важливо знайти компроміс між внутрішніми інтересами та вимогами міжнародних партнерів, щоб забезпечити фінансову стабільність та продовження реформ.