UA RU EN

Уряд розподілив 5,6 млрд грн на виробників: на що підуть мільярди

Захід сприятиме підтримці вітчизняних виробників та розвитку економіки країни.

Підтримка вітчизняних виробників в Україні

Уряд України ухвалив рішення про розподіл понад 5,6 млрд грн на програми підтримки вітчизняних виробників. Ці кошти, за інформацією, наданою прем'єр-міністеркою Юлією Свириденко, будуть спрямовані на кілька ключових напрямків, зокрема на:

  • компенсації для фермерів;
  • підтримку українських товарів;
  • розвиток індустріальних парків;
  • розмінування земель;
  • інвестиційні проєкти.

Зокрема, 1,8 млрд грн буде виділено на часткову компенсацію (25%) вартості сільськогосподарської техніки та обладнання для близько 5 тисяч фермерів та виробників харчової продукції. Ще 1,2 млрд грн планується витратити на підтримку українських товарів та послуг через дві програми: 700 млн грн піде на реалізацію програми "Національний кешбек", а 475 млн грн – на часткову компенсацію бізнесу та комунальним підприємствам вартості української промислової техніки та обладнання.

На розвиток промислової інфраструктури індустріальних парків буде виділено 1 млрд грн, ще 1 млрд грн спрямовано на компенсацію витрат із розмінування земель сільськогосподарського призначення через програму "Гуманітарне розмінування". Для підтримки реалізації інвестиційних проєктів, що передбачають значні інвестиції, буде надано 653,1 млн грн для компенсації витрат інвесторів на розбудову об'єктів інфраструктури.

Фінансування програм "Зроблено в Україні"

У 2026 році на програми "Зроблено в Україні" передбачено фінансування близько 37 млрд грн. З 1 березня 2026 року запрацюють нові правила нарахування національного кешбеку: замість стандартних 10% кешбеку нараховуватиметься 5% або 15%. Зокрема, 15% кешбеку буде на українські товари в категоріях, де імпорт у споживчому кошику перевищує 35%, тоді як 5% – на українські товари в категоріях з імпортом нижче 35%. Також планується виплата фізичним особам-підприємцям до 15 тис. грн та надання нульових кредитів на енергообладнання.

Ця ініціатива уряду має на меті підтримати українську економіку в умовах викликів, з якими країна стикається, зокрема через агресію з боку Росії.

Запропоноване фінансування сприяє зміцненню внутрішнього виробництва, підвищенню конкурентоспроможності українських товарів на ринку та стимулюванню інвестицій. Програма також акцентує увагу на важливості розвитку сільського господарства та інфраструктури в Україні, що може позитивно вплинути на відновлення економіки країни в цілому.