Переговори щодо розблокування Ормузької протоки
Велика Британія ініціювала переговори за участю 35 країн щодо розблокування Ормузької протоки. Ці переговори проходять без участі Сполучених Штатів Америки. Ситуація в Ормузькій протоці є критичною, оскільки близько тисячі суден заблоковані через часткову блокаду, запроваджену Іраном у відповідь на удари США та Ізраїлю. Контроль над протокою залишається за військово-морськими силами Ірану, які заявили, що "протока залишатиметься закритою для 'ворогів'".
Спільні зусилля для відновлення судноплавства
Переговори є частиною спільних зусиль Великої Британії та Франції, спрямованих на відновлення судноплавства у стратегічно важливій протоці. До зустрічі долучаться країни:
- Європи
- Австралія
- Японія
- Канада
- Південна Корея
- ОАЕ
- Нігерія
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур зазначив, що
союзники по НАТО не мають чіткого розуміння, якої саме підтримки від них вимагають Сполучені Штати.
Участь Великої Британії в переговорах свідчить про зростаючу роль європейських країн у вирішенні геополітичних криз, особливо в контексті зменшення впливу США в регіоні. Заблоковані судна в Ормузькій протоці можуть суттєво вплинути на глобальні постачання нафти, що робить ці переговори критично важливими для економічної безпеки багатьох країн. Від результатів цих зустрічей залежить, чи вдасться забезпечити стабільність у регіоні та відновити нормальне функціонування одного з найважливіших торгових маршрутів у світі.
У той час як Велика Британія намагається зібрати міжнародну коаліцію для розблокування Ормузької протоки, важливо також звернути увагу на нещодавню угоду, що дозволяє США використовувати британські військові бази для проведення операцій проти Ірану. Це рішення може суттєво вплинути на геополітичну ситуацію в регіоні. Детальніше про цю угоду читайте тут.