UA RU EN

Великобританія та ЄС знизили стелю цін на російську нафту: новий показник

Нові заходи спрямовані на обмеження доходів Росії від енергоресурсів. Фото: hvylya.net
Великобританія та Європейський Союз знизили поріг цін на російську сиру нафту з $60 до $47,60 за барель, завдаючи новий удар по нафтовим доходам Путіна, які живлять російську воєнну машину в Україні.


Представники британського уряду повідомили про це 18 липня 2025 року під час саміту G20 у Південній Африці. Ця нова міра спрямована на зниження ринкової вартості російської нафти та на порушення потоку нафтових грошей до військового бюджету Кремля.



Стеля цін на нафтопродукти залишається незмінною: $100 на високоякісні продукти, такі як дизельне паливо та бензин, і $45 на низькоякісні продукти, включаючи мазут. Система обмежень цін, запроваджена у грудні 2022 року, забороняє компаніям G7 транспортувати, страхувати або іншим чином обслуговувати російську нафту, продану за ціною вище встановленого ліміту.


Енергетичні доходи становлять близько 30% від загальних федеральних доходів Росії, які фінансують російську воєнну машину. Великобританія вже санкціонувала понад 250 суден, відповідальних за транспортування російської енергії, і зобов'язалася надавати Україні £3 мільярди на рік військової підтримки.



Повідомлено, що Великобританія та Європейський Союз знизили ціну на російську нафту, що може спричинити нові проблеми для російського військового бюджету, який фінансується з енергетичних доходів. Відомо, що ці обмеження стосуються тільки окремих видів нафтопродуктів, але загальна стратегія спрямована на послаблення впливу Росії в регіоні.