Наглядова рада прийняла рішення про звільнення Віталія Зайченка з посади голови НЕК "Укренерго"
Наразі не надано деталей щодо причин цього кроку. Усі члени правління компанії тимчасово виконують обов'язки голови.
Віталій Зайченко працював у "Укренерго" з 1990-х років і пройшов шлях від інженера до головного диспетчера об'єднаної енергосистеми України (з 2015 року). У період початку повномасштабного російського вторгнення його професійні навички допомогли перевести українську енергосистему у ізольований режим та приєднати її до європейської ENTSO-E.
Також завдяки роботі команди диспетчерів під керівництвом Віталія Зайченка була збережена контрольованість енергосистемою України під час російських атак на електростанції та мережі передачі електроенергії.
Нагадаємо, що 2 вересня 2024 року попередня наглядова рада вирішила звільнити з посади голови НЕК "Укренерго" Володимира Кудрицького.
Рішення наглядової ради про звільнення Віталія Зайченка з посади голови НЕК "Укренерго" було прийнято без роз'яснень стосовно причин. Упереджена позиція або недостатня результативність можуть бути одними з можливих мотивів. Подальший розвиток подій вимагає уточнень з боку компанії та інших сторін.