Аналіз діяльності депутатів від Запорізького регіону
Аналіз голосувань та діяльності народних депутатів від Запорізького регіону виявив значні розбіжності в їхніх позиціях щодо ключових законів у сферах національної безпеки, деколонізації, боротьби з корупцією та захисту довкілля. Регіон у Верховній Раді представляють дев'ять мажоритарників, серед яких:
- Роман Соха
- Сергій Штепа
- Геннадій Касай
- Марина Нікітіна
- Павло Мельник
- Сергій Мінько
- Юлія Яцик
- Олександр Пономарьов
- Євген Шевченко
Крім того, в списках партій пройшли Артем Кунаєв, Михайло Крячко та Володимир Кальцев.
Зв'язки та голосування депутатів
Деякі депутати, зокрема Олександр Пономарьов та Євген Шевченко, отримали підозри у державній зраді. Євген Шевченко, зокрема, їздив до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка перед початком повномасштабного вторгнення. Після цього Шевченка виключили з фракції "Слуга народу" через підтримку затримання в Білорусі опозиційного блогера. Кирило Буданов зізнався, що Шевченко вів перемовини в рамках домовленостей зі спецслужбами. Водночас низка політиків регіону має зв'язки з колишнім нардепом Вячеславом Богуслаєвим, якого судять за державну зраду. Радіо Свобода оприлюднило записи, де Геннадій Касай згадувався як особа, що могла допомогти Богуслаєву.
У 2023 році депутати з регіону не підтримали важливі законодавчі ініціативи. Геннадій Касай, Олександр Пономарьов і Євген Шевченко не голосували за закон про деколонізацію географічних назв. Геннадій Касай і Євген Шевченко також не підтримали постанову про перейменування 333 населених пунктів. Артем Кунаєв також не голосував за цю постанову, а в тому числі не підтримав і заборону символіки країни-агресора. Геннадій Касай не голосував за заборону проросійських партій.
У Запоріжжі нараховано 56 храмів Московського патріархату, і Євген Шевченко став єдиним мажоритарником регіону, хто голосував проти законопроєкту щодо заборони діяльності Московського патріархату. Він подав близько сотні правок до цього законопроєкту. Володимир Кальцев також голосував проти цієї ініціативи, а Сергій Мінько та Геннадій Касай вийняли картки перед голосуванням. Олександр Пономарьов був відсутнім під час голосування за законопроєкт про заборону Московського патріархату.
Що стосується інших законодавчих ініціатив, то Юлія Яцик, Сергій Штепа, Павло Мельник, Сергій Мінько, Роман Соха та Артем Кунаєв підтримали закон про деанонсування угод у межах СНД. Володимир Кальцев утримався під час голосування за цей закон. Роман Соха не брав участі у голосуванні за скандальний закон, що викликав протести, а Юлія Яцик утрималася від голосування за цей закон.
Містобудівну реформу (5655) підтримали Геннадій Касай, Павло Мельник, Сергій Штепа, Михайло Крячко, Артем Кунаєв, Володимир Кальцев та Марина Нікітіна. Юлія Яцик та Роман Соха не голосували за цю реформу, а Сергій Мінько вийняв картку під час голосування. Законопроєкт 12089 (закон Ігоря Мазепи) підтримали Юлія Яцик, Марина Нікітіна, Сергій Штепа, Павло Мельник, Артем Кунаєв, Михайло Крячко та Роман Соха, тоді як Сергій Мінько не голосував за цей закон. Під час голосування за закон Про Смарагдову мережу Сергій Мінько утримався, а Геннадій Касай та Сергій Штепа не голосували. Олександр Пономарьов та Євген Шевченко були відсутніми на цьому голосуванні.
Артем Кунаєв раніше працював на Мотор Січі заступником керівника управління з маркетингу та продажів вертолітної техніки. Його батько був помічником Вячеслава Богуслаєва, коли той був народним депутатом. Юлія Яцик подавала кандидатуру на посаду директора БЕБ у 2021 році та на директора НАБУ у 2022 році.
У світлі цих фактів важливо зазначити, що діяльність депутатів від Запорізького регіону викликає багато питань та спостережень. Зокрема, їхня позиція щодо важливих законодавчих ініціатив та зв'язки з особами, підозрюваними у державній зраді, потребують подальшого аналізу та уваги з боку суспільства.
Дослідження голосувань депутатів від Запорізького регіону підкреслює критичні питання, які можуть вплинути на політичну ситуацію в Україні, зокрема в контексті національної безпеки та боротьби з корупцією. Важливо, щоб виборці були поінформовані про позиції своїх представників, а також про можливі конфлікти інтересів, що можуть вплинути на їхню діяльність у Верховній Раді. З огляду на зв'язки з підозрюваними у державній зраді, це може стати предметом додаткового розслідування з боку правоохоронних органів.
В умовах, коли депутати від Запорізького регіону демонструють неоднозначні позиції щодо важливих законодавчих ініціатив, виникає питання, чому Верховна Рада не підтримує ключові закони, зокрема ті, що стосуються міжнародних зобов'язань України. Для детальнішого аналізу причин відсутності голосування за важливі рішення, зокрема в контексті вимог МВФ, варто ознайомитися з інформацією про причини невиконання урядом зобов'язань.