UA RU EN

Зеленський про перемовини з РФ: прямих домовленостей про енергетику немає

Президент України прокоментував відсутність конкретних угод у енергетичній сфері під час переговорів з Російською Федерацією. Фото: ХВИЛЯ

Заява Президента України про переговори з Росією

Президент України Володимир Зеленський заявив про відсутність прямих домовленостей з Росією щодо припинення ударів по енергооб'єктах. Про це він повідомив під час зустрічі з журналістами, підкресливши, що жодного діалогу на цю тему не відбулося.

“Прямого діалогу, прямих домовленостей щодо припинення ударів проти енергооб'єктів між нами і Росією не було”, — зазначив Зеленський.

Президент також відкинув можливість зустрічі з Володимиром Путіним на території Росії або Білорусі, заявивши:

“Це так само, як з Путіним зустрічатись в Києві. Я так само можу запросити його в Київ, нехай приїжджає. Публічно запрошую його, якщо він наважиться звісно.”
Переговорна зустріч представників України та Росії в Абу-Дабі була запланована на найближчу неділю, однак, як зазначив Зеленський, можливе перенесення зустрічі пов'язане з загостренням ситуації між США та Іраном.

Ключові завдання для міністра оборони

У ході зустрічі президент озвучив три ключові завдання для міністра оборони Михайла Федорова. До них належать:

  • закриття неба від ворожих атак,
  • розв'язання проблеми примусової мобілізації,
  • остаточне врегулювання питань переходу до контрактної армії.

Зеленський також підкреслив, що Україна технічно буде готова до вступу в Європейський Союз у 2027 році. Він підтвердив підтримку Україною 18 з 20 пунктів американського плану мирного врегулювання.

Крім того, президент зазначив наявність сигналів про таємні обговорення між США та Росією в Анкориджі, зокрема щодо ситуації на Донбасі. Водночас, він згадав, що президент США Дональд Трамп раніше звернувся до Володимира Путіна з проханням про припинення обстрілів Києва та інших українських міст на тиждень.

Ця заява президента України підкреслює складність поточної ситуації в переговорах між Україною та Росією, а також відсутність прогресу в мирному процесі. В умовах невизначеності на міжнародній арені та загострення конфлікту важливо розуміти, що діалог між сторонами залишається обмеженим, а можливість зустрічей між лідерами залишається під питанням. Водночас, підкреслені завдання для міністра оборони свідчать про необхідність покращення обороноздатності країни в умовах триваючої загрози з боку Росії.