UA RU EN

Зеленський провів нараду щодо енергетики: які програми підтримки запускає держава

Президент обговорив ініціативи з покращення енергетичної інфраструктури та підтримки населення в умовах кризи. Фото: Главком

Обговорення енергетичної ситуації в Україні

Президент Володимир Зеленський провів нараду з прем'єркою Юлією Свириденко та радником Олександром Кубраковим, на якій обговорювалися питання роботи громад в умовах надзвичайної енергетичної ситуації. У рамках наради були визначені пріоритетні кроки, спрямовані на забезпечення резервного живлення для критичної інфраструктури в усіх громадах, розвиток розподіленої генерації та стимулювання бізнесу.

Програма "СвітлоДім" та енергетична підтримка

В Україні стартувала програма "СвітлоДім", що дозволяє багатоквартирним будинкам отримати фінансування в розмірі від 100 тисяч до 300 тисяч гривень на закупівлю обладнання для автономного живлення. Крім того, з 2 лютого підприємці можуть скористатися урядовим пакетом енергетичної підтримки, який передбачає виплати фізичним особам-підприємцям до 15 тисяч гривень та нульові кредити на енергообладнання.

Уряд також планує розширити програми підтримки енергетичної автономності для багатоквартирних будинків і приватних домогосподарств. Володимир Зеленський зазначив:

"Допомогу громадам надають визначені державні підприємства. Працюємо для того, щоб в усіх громадах зараз були зроблені правильні висновки після жорстких викликів цієї зими." - Володимир Зеленський

Ці ініціативи свідчать про зусилля українського уряду в умовах енергетичної кризи, що викликана збройними конфліктами та погодними умовами. Програма "СвітлоДім" і інші пакети підтримки спрямовані на підвищення енергетичної незалежності населення та бізнесу, що є критично важливим для стабілізації економіки в умовах сучасних викликів. Залучення державних підприємств для підтримки громад також демонструє готовність уряду до активних дій у цій сфері.