Обговорення енергетичної ситуації в Україні
Президент Володимир Зеленський провів нараду з прем'єркою Юлією Свириденко та радником Олександром Кубраковим, на якій обговорювалися питання роботи громад в умовах надзвичайної енергетичної ситуації. У рамках наради були визначені пріоритетні кроки, спрямовані на забезпечення резервного живлення для критичної інфраструктури в усіх громадах, розвиток розподіленої генерації та стимулювання бізнесу.
Програма "СвітлоДім" та енергетична підтримка
В Україні стартувала програма "СвітлоДім", що дозволяє багатоквартирним будинкам отримати фінансування в розмірі від 100 тисяч до 300 тисяч гривень на закупівлю обладнання для автономного живлення. Крім того, з 2 лютого підприємці можуть скористатися урядовим пакетом енергетичної підтримки, який передбачає виплати фізичним особам-підприємцям до 15 тисяч гривень та нульові кредити на енергообладнання.
Уряд також планує розширити програми підтримки енергетичної автономності для багатоквартирних будинків і приватних домогосподарств. Володимир Зеленський зазначив:
"Допомогу громадам надають визначені державні підприємства. Працюємо для того, щоб в усіх громадах зараз були зроблені правильні висновки після жорстких викликів цієї зими." - Володимир Зеленський
Ці ініціативи свідчать про зусилля українського уряду в умовах енергетичної кризи, що викликана збройними конфліктами та погодними умовами. Програма "СвітлоДім" і інші пакети підтримки спрямовані на підвищення енергетичної незалежності населення та бізнесу, що є критично важливим для стабілізації економіки в умовах сучасних викликів. Залучення державних підприємств для підтримки громад також демонструє готовність уряду до активних дій у цій сфері.