Зникнення та пошуки Юлії Волощук
Поліція Чернівецької області знайшла 13-річну Юлію Волощук після понад 40 годин пошуків. Дівчинка була викрадена 37-річним місцевим мешканцем, який силоміць утримував її в порожніх оселях своїх родичів. На момент звільнення дитина була жива, її здоров'ю нічого не загрожує.
Юлія Волощук не повернулася додому з навчального закладу 10 лютого. Після її зникнення до пошуків були залучені:
- особовий склад поліції області
- Нацгвардія
- волонтери
- ветерани
Зловмисник помітив дівчинку біля школи та запропонував підвезти її на автомобілі, після чого викрав. Протягом часу, поки Юлія була в полоні, її переховували в різних помешканнях на території Чернівецького району.
Правоохоронні дії та наслідки
Згідно з інформацією, протиправних дій сексуального характеру щодо дівчинки вчинено не було. 37-річний чернівчанин, який раніше мав проблеми з законом, неодноразово притягувався до відповідальності за керування автомобілем у стані сп'яніння. Під час затримання чоловік, за попередніми даними, перебував під дією наркотичних речовин.
Слідство розпочато за частиною 3 статті 146 Кримінального кодексу України, що передбачає покарання за незаконне позбавлення волі або викрадення людини. Зловмиснику загрожує тривалий термін ув'язнення, і наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Цей випадок викликав широкий резонанс в суспільстві, підкресливши важливість безпеки дітей та необхідність оперативної реакції правоохоронних органів у подібних ситуаціях.
Пошуки Юлії продемонстрували злагоджену роботу поліції та волонтерів, що є позитивним сигналом для громади. Водночас, ситуація ставить під сумнів питання про заходи безпеки для дітей в навчальних закладах та їх околицях, що потребує додаткової уваги з боку батьків та освітніх установ.