Обмін полоненими в Україні
В Україні відбувся обмін полоненими з Росією, внаслідок якого додому повернулися 182 особи. Серед звільнених 175 військовослужбовців та 7 цивільних осіб, які протягом тривалого часу перебували в російському полоні. Військовослужбовці представляли Збройні Сили України, Національну гвардію та Державну прикордонну службу.
Зазначено, що військові захищали Україну на різних напрямках, таких як:
- Маріуполь
- ЧАЕС
- Донецький
- Луганський
- Харківський
- Херсонський
- Запорізький
- Сумський
- Київський
- Курський
Серед звільнених є також поранені. Більшість із них перебували в полоні з 2022 року.
«Наші воїни захищали Україну на різних напрямках: у Маріуполі, на ЧАЕС, на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському, Київському, Курському напрямках. Серед них є поранені. Більшість була в полоні з 2022 року. І нарешті – вдома. Дякую кожному підрозділу, який поповнює наш обмінний фонд і цим наближає повернення наших людей. Повернути всіх із російського полону для нас принципово. Дякую кожному у світі, хто допомагає нам у цьому.»
Президент України Володимир Зеленський
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими також зафіксував сплеск активності шахраїв на фоні анонсованого обміну до Великодня. Ці події підкреслюють важливість обміну полоненими та повернення українських громадян додому.
Обмін полоненими є важливим етапом у гуманітарному аспекті війни між Україною та Росією, адже він не лише повертає додому українських громадян, але й підвищує моральний дух населення та військових. Враховуючи тривалий час, який звільнені провели в полоні, їх повернення є значущим моментом для родин та суспільства в цілому.
Активація шахрайства на фоні обміну вказує на необхідність підвищення обізнаності громадян про ризики, пов'язані з такими подіями. Це також підкреслює важливість захисту прав військовополонених і забезпечення їх безпеки під час повернення додому.
Обмін полоненими, що відбувся нещодавно, є важливим етапом у гуманітарних зусиллях України. Цей процес підкреслює актуальність питання повернення українців з полону, особливо на фоні наближення Великодня. Більше інформації про очікування та сподівання українців на значний обмін полоненими на свято можна знайти у нашій статті.