Аналітики переглянули прогноз інфляції в Україні та курсу гривні на 2025 рік


Прогноз інфляції наступних років
Згідно з останнім макроекономічним прогнозом від аналітичної компанії Dragon Capital, споживча інфляція в Україні до кінця 2025 року може сповільнитися до 8,1% у річному вимірі за сценарієм "триваючої війни" або до 9-10% за сценарієм "перемир'я".
Експерти пояснюють, що перший сценарій передбачає продовження бойових дій протягом усього прогнозного періоду, тоді як другий допускає досягнення стійкого припинення вогню найближчими місяцями, хоча частина території України залишатиметься під тимчасовою окупацією.
Очікуване зниження інфляції та курсу гривні
Аналітики прогнозують початок зниження річної інфляції вже в червні-липні поточного року. Це відбуватиметься завдяки послабленню фундаментального тиску та високій базі порівняння в сегменті продуктів харчування у другій половині минулого року.
Щодо валютного ринку, експерти Dragon Capital очікують, що Національний банк України повернеться до контрольованого та поступового послаблення гривні в другому півріччі, коли інфляційні процеси почнуть сповільнюватися.
Аналітики підвищили прогноз резервів НБУ до $59 млрд (з $41 млрд) та знизили прогноз курсу на кінець року до 44 грн/дол. США (-4,4% р/р; попередній прогноз — 45 грн/дол. США).
Раніше Єврокомісар назвав переваги від інтеграції з оборонною промисловістю України.
В результаті ще одного економічного аналізу можемо побачити, що прогнозоване послаблення інфляції та курсу гривні на ринку визначено зростанням резервів Національного банку України. Ситуація с валютному ринку країни буде впливати на подальші економічні процеси.
Читайте також





