Антон Геращенко: в Україні розпочнеться інвентаризація незаконних новобудов

Замісник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко пообіцяв, що найближчим часом по всій Україні розпочнеться інвентаризація незаконних новобудов. Як ми дізналися із джерела, саме це питання розглядалося на засіданні Міжвідомчої робочої групи, яке датується 26 квітням 2021 року. Поки створений проект знаходиться на розгляді у Мінрегіоні, після чого він буде переданий до Кабінету Міністрів України. Напрацьована постанова має підняти питання серед законодавчих органів про те, яким чином захищати інвесторів та відображати в державному реєстрі незаконні новобудови.

Також було розглянуто питання стосовно недобудов. Як відомо, девелопер «Укрбуд» збанкрутував у минулому році, а його заморожені проекти були передані іншим забудовникам. Нещодавно пройшла зустріч з головою компанії «Київміськбуд», які були передані права на введення в експлуатацію. 

Крім цього, було ліквідовано банк «Аркада», що проводив афери зі своїми клієнтами. Міністерство внутрішніх справ України, Служба безпеки України, Національний Банк України разом з Фондом гарантування вкладів, Міністерством розвитку громад та територій та іншими сторонами підписали Меморандум, що має допомогти постраждалим від незаконних дій банку.

Так як проект «Про проведення інвентаризації недобудов» все ще не набув сили, а законотворчі органи не знайшли оптимального механізму захисту прав інвесторів на первинному ринку нерухомості, останні можуть з легкістю користуватися різними ресурсами в мережі. Наприклад, на сервісі Bild.ua розміщена не лише вся необхідна інформація для забудовника, а ще й оцінка, яку надають новобудові, перевіряючи її по 42-х параметрах авторської методології. Згідно набраним балам, кожна новобудова отримує свій щит:

  • зелений – 190-220 балів, високий Індекс надійності. На момент перевірки, інвестування в такі проекти були цілком безпечними;
  • помаранчевий – 149-189 балів, середній Індекс надійності. Перш ніж вкладати гроші в такі новобудови, варто врахувати всі їхні нюанси;
  • червоний – 148 і нижче балів, низький Індекс надійності. Купувати нерухомість в таких об’єктах небезпечно.

 На сайті можна побачити рівень надійності ЖК, відфільтрувати за необхідними параметрами, знайти інформацію про забудовника, а також замовити експертний звіт по будь-якому іншому цікавому для вас проекту. По даним сервісу, наразі в Україні:

60b9f2a5618ea.png

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

51