Японія виділяє 6 млрд доларів на Україну у 2025 році: що відомо про нові домовленості
Японія виділяє 6 млрд доларів на Україну у 2025 році
Як повідомляє ХВИЛЯ: Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк провела першу офіційну зустріч з новим Послом Японії в Україні Масаші Накагоме. У ході переговорів обговорювалися ключові питання, пов'язані з відновленням енергосистеми України, масштабною фінансовою допомогою на поточний рік та майбутніми виборами у Японії. Японія залишається одним із головних донорів української енергетичної безпеки.
Досягнення співпраці між Україною та Японією
Важливими досягненнями співпраці між Україною та Японією є:
- передача понад 2500 електрогенераторів різної потужності;
- 65 трансформаторів;
- 10 потужних електрогенераторних установок.
Загальний обсяг фінансової та гуманітарної підтримки від Токіо перевищив 15 млрд доларів США. Уряд Японії виділяє 6 млрд доларів США на гуманітарні та технічні потреби України у цьому році, а парламент Японії схвалив додаткові 149 млн доларів спеціально для Програми екстреного відновлення.
Олена Кондратюк також наголосила на важливості спільних санкцій G7 та зусиллях Японії у Міжнародній коаліції з повернення викрадених українських дітей. Як зазначив Масаші Накагоме,
“абсолютна більшість ключових політичних сил Японії виступають за підтримку України. Ми і надалі допомагатимемо фінансово та гуманітарно.”
Дострокові парламентські вибори у Японії оголошені на 8 лютого 2026 року.
Це рішення Японії підкреслює тривалу підтримку України в умовах війни та її зусиллях щодо відновлення енергетичної інфраструктури. Співпраця між двома країнами, зокрема у сфері гуманітарної допомоги та енергетичної безпеки, свідчить про наявність міцних міжнародних зв'язків, які можуть сприяти стабільності регіону. Оскільки Японія готується до парламентських виборів, підтримка України залишатиметься важливим питанням у політичній дискусії країни.
Читайте також

