Банки масово блокують рахунки українців: що робити при блокуванні
Зростання кількості блокувань банківських рахунків в Україні
Як повідомляє ХВИЛЯ: У Україні спостерігається зростання кількості скарг на блокування банківських рахунків фізичних осіб. Основною причиною цього є робота відділів фінансового моніторингу, які реагують на підозрілі операції. Банки блокують рахунки клієнтів, якщо алгоритми фінансового моніторингу виявляють аномалії. Після блокування, клієнт зобов'язаний надати пояснення щодо економічної суті операції, а також документальні докази.
Типові причини блокування рахунків
Серед типових причин блокування рахунків можна виділити:
- постійні однакові платежі кожного місяця з однакових рахунків в одній і тій самій сумі;
- занадто великі перекази;
- велику кількість різних переказів значних розмірів.
“Всі наші фінансові операції знаходяться під повним контролем відділів фінансового моніторингу банків.”
Експерт
У разі відмови надати необхідну інформацію або документи, банк має право розірвати співпрацю з клієнтом. При цьому, у випадку розірвання відносин, банк зобов’язаний повернути кошти, які можуть бути видані готівкою або перераховані на рахунок в іншому банку. Юрист зазначає, що “велика кількість банків просто блокує ваш рахунок”, підкреслюючи, що клієнти повинні бути готовими до можливих блокувань.
Клієнтам рекомендується бути уважними до своїх фінансових операцій та своєчасно реагувати на запити банків. Як зазначає експерт, для розблокування рахунку важливо дати відповідь на питання: “Що це за кошти, чому вони надходять на ваш рахунок, від кого і за що”.
Зростання кількості блокувань рахунків може свідчити про посилення контролю з боку банків у відповідь на загрозу фінансових злочинів. Це також підкреслює важливість фінансової обізнаності клієнтів, адже несвоєчасна реакція на запити може призвести до серйозних наслідків. У зв'язку з цим, клієнти повинні ретельно слідкувати за своїми фінансовими операціями та бути готовими до надання документів у разі виникнення підозр з боку банку.
Читайте також

