Бої за Бахмут: у Міноборони спростували російську пропаганду

Російські загарбники концентрують найбільші свої наступальні спроможності на Бахмутському напрямку.

Разом з тим вони акумулюють і всі свої медійні зусилля довкола теми боїв за Бахмут для інформаційно-психологічного підкріпленням військових дій. Про це вранці 29 березня у Facebook написала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Вона назвала три завдання, які противник нині відпрацьовує медійно. Йдеться про підрив довіри українського суспільства і військових до рішень командування щодо Бахмута. Росія хоче демотивувати і психологічно ослабити наше військо, а також спровокувати українське військове керівництво на помилкові дії.

"Для цього вони намагаються змістити акценти у темі Бахмута і нівелювати те, що є нашою перевагою ‒ розумне і грамотне планування операцій. Зміщений акцент ‒ розглядати Бахмут як апокаліптичну подію та робити з цих боїв поділ реальності на "до" і "після". Цей психологічний трюк використовується для навіювання потрібних ідей і наративів ворога", зазначила Маляр.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

За її словами, коли суспільство сприймає бої в Бахмуті як фактор, який кінцевим чином вплине на хід війни, це дає можливість ворогу просувати в інфополе вигідні для нього сценарії дій.

"Надміру накручене наближенням "кінця" перелякане суспільство за задумом ворога повинно почати тиснути на військово-політичне керівництво щодо припинення оборонних дій. Це і є в чистому виді ІПСО з метою впливу на прийняття військових рішень", вважає Маляр.

Вона назвала основні меседжі, які зараз використовує ворог:

нібито рішення тримати Бахмут політичні;

нібито Бахмут нема сенсу тримати там майже все в оточенні;

нібито героїзм українських бійців роздуває українська пропаганда.

За словами заступниці міністра оборони, противник у темі Бахмута безкінечно експлуатує прізвища президента України Володимира Зеленського та командувача Олександра Сирського, щоб підірвати до них довіру та розпалити конфлікт у військове керівництві держави.

"Це активна фаза війни. Так само активна, як і по інших напрямках на Сході, де з січня 2023 триває повномасштабний наступ ворога. Ми обороняємо Бахмут так само віддано, як кожен інший населений пункт. Застосування наших сил і засобів визначається не політичною доцільністю, а тим, які ресурси необхідні для відсічі ворогу та виконання бойових завдань на цьому напрямку. Оборона Бахмута зараз обумовлена оперативно-тактичною доцільністю, а рішення, приймаються грамотні, виважені та спрямовані на виконання актуальних оборонних задач", ‒ наголосила Маляр.

Вона також назвала нинішні оборонні задачі ЗСУ. Це ‒ утримання займаних рубежів та позицій, недопущення просування противника вглиб території. А також нанесення ворогу значних втрат та створення умов для переходу в контрнаступ.

"Обороняти Бахмут будуть до тих пір, поки нам це буде необхідно з точки зору виконання військових оборонних задач. Наше військове командування, а не російські ІПСО, буде визначати до яких пір здійснюватиметься оборона Бахмута. І найнеприємніша для ворога інформація. Бої за Бахмут ‒ не апокаліпсис. Це ще одна героїчна сторінка потужної української армії у війні проти Російської Федерації", додала Маляр.

Противник зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар'їнському напрямках.

В епіцентрі бойових дій залишаються Білогорівка, Бахмут, Авдіївка, Мар'їнка та їхні околиці. Завдяки професійним і злагодженим діям, протягом минулої доби підрозділи Збройних сил України відбили 57 атак противника на зазначених напрямках, повідомив уранці 29 березня Генеральний штаб ЗСУ.