Чотири країни виділили понад 3 млн євро на транспорт України
Конференція з відновлення України (URC-2026)
Як повідомляє Главком: На конференції з відновлення України (URC-2026), що відбулася у Гданську, міністерства України, Литви, Естонії та Швеції підписали декларацію про підтримку Фонду підтримки транспорту України. Згідно з договором, Литва, Швеція та Норвегія виділять по 1 млн євро, а Естонія - 100 тис. євро. Кошти будуть спрямовані на реалізацію пілотних проєктів, визначених українською стороною. Адміністрування фонду здійснюватиме литовське Центральне агентство з управління проєктами (ЦАУП).
Декларацію підписали представники:
- Міністерства розвитку громад та територій України,
- Міністерства закордонних справ Литви,
- Міністерства клімату Естонії,
- Міністерства сільських справ і інфраструктури Швеції.
Литва оголосила про внесок близько 1 млн євро, аналогічні внески зробили Швеція та Норвегія. Естонія, у свою чергу, заявила про внесок у розмірі 100 тис. євро.
Важливість Фонду підтримки транспорту України
Кошти, що будуть зібрані в рамках фонду, спрямують на реалізацію пілотних проєктів, які визначить українська сторона. У лютому 2026 року Литва, Швеція та Канада вже заснували міжнародний фонд підтримки транспорту України, координацію якого доручили Центральному агентству з управління проєктами.
«Фіналізували домовленості про створення Фонду підтримки транспорту України». - Юлія Свириденко, прем'єр-міністерка України
Ця ініціатива є важливим кроком у підтримці транспортної інфраструктури України в умовах відновлення після конфлікту.
Підписання декларації на конференції URC-2026 свідчить про активну міжнародну підтримку України в процесі відновлення її інфраструктури. Внески з боку Литви, Швеції, Норвегії та Естонії демонструють готовність партнерів допомагати в реалізації важливих проєктів, що можуть суттєво поліпшити транспортну систему країни. Цей фонд, разом з вже існуючими ініціативами, може стати основою для відновлення та модернізації українського транспорту, що є ключовим для економічного зростання та інтеграції в європейські структури.
Ця ініціатива підкреслює зусилля України в напрямку відновлення інфраструктури, що є надзвичайно важливим у нинішніх умовах. Нагадаємо, що нещодавно Україна представила 15 масштабних проєктів на 5 мільярдів доларів, що також спрямовані на покращення транспортної системи, що свідчить про активну роботу в цьому напрямку.
Читайте також

