Що робити якщо дуже сильно потієш

Що робити якщо дуже сильно потієш

Потовиділення — це природний процес, який допомагає регулювати температуру тіла та підтримувати його в межах нормальних значень. Влітку, коли температура навколишнього середовища підвищується, тіло має працювати старанніше, щоб охолоне, що призводить до посилення потовиділення.

Попри те, що це простий процес, він завдає багато незручностей. Чоловіки та жінки влітку задаються одним питанням, що робити якщо швидко потієш. При цьому навіть підліткам важливо розібратися з цією темою, адже що робити якщо влітку сильно потієш — питання більше самооцінки, ніж просто вологих речей. Що ще важливо в питанні, що робити, якщо багато потієш, необхідно знайти перевірений і надійний варіант, який стане в нагоді і на інші сезони року.

Що робити, якщо сильно потієш під пахвами і це приносить багато дискомфорту?

Отже, розбираючись, що робити якщо занадто сильно потієш, потрібно спочатку кілька хвилин приділити самому процесу. З одного боку він природний, з другого — цей процес може бути симптомом хвороби. Наприклад, не завжди нормально потіти уві сні чи холодному приміщенні, навіть влітку. Сильно пітніти теж не завжди є добрим знаком, хоча може залишатися нормою. Деякі люди пітніють під пахвами, в інших потіє більше спина. І тут все залежить від особливостей організму. До того ж саме поняття “надто сильно” умовне і не завжди об'єктивне.

що робити якщо сильно пітнієш

Почнемо з того, які основні причини чомусь влітку багато потіє людина (іноді навіть дезодорант не допомагає):

 1. Висока температура довкілля. Коли температура повітря підвищується, тіло починає виділяти більше поту, щоб охолонути. Піт, випаровуючись із поверхні шкіри, забирає тепло і тим самим знижує температуру тіла.

 2. Висока вологість. Волога погода ускладнює випаровування поту зі шкіри, що призводить до того, що тіло виділяє ще більше поту, намагаючись компенсувати нестачу охолодження. У результаті людина почувається ще спітнілішою і липкішою.

 3. Фізична активність. Влітку люди часто активніші фізично, займаючись спортом, відпочиваючи на природі і проводячи більше часу на свіжому повітрі. Це також сприяє збільшенню потовиділення.

 4. Акліматизація. Коли людина переміщається з холоднішого клімату в теплий, його тіло може не відразу звикнути до нових умов, що також може викликати підвищене потовиділення.

Загалом інколи працює і поєднання цих факторів, що погіршує загальний стан.

Хто більше потіє і чому?

що робити якщо сильно пітнієш

Деякі люди пітніють більше, інші ж менше. Справа в тому, що у людей різні організми. Які відмінності дійсно важливі:

 1. Фізіологічні відмінності. Зазвичай чоловіки пітніють більше, ніж жінки, через більшу кількість потових залоз і більшу інтенсивність фізичної активності. У жінок потовиділення може збільшуватись залежно від гормональних змін, таких як менструальний цикл, вагітність або менопауза.

 2. Вік. У дітей та підлітків потовиділення може бути менш вираженим, тому що їх потові залози ще не повністю розвинені. З віком потовиділення може зменшуватися через зниження активності потових залоз.

 3. Фізична підготовка. Люди, які займаються спортом та фізичною активністю на регулярній основі, можуть потіти більше, тому що їхні тіла звикли до процесу охолодження через потовиділення.

 4. Генетичні чинники також грають роль тому, як сильно людина потіє. У деяких людей може бути більше потових залоз або вони можуть бути активнішими.

 5. Захворювання та медичні стани. Деякі медичні стани, як гіпергідроз (надмірне потовиділення), можуть призводити до того, що людина потіє більше, ніж зазвичай. Також такі стани, як гіпертиреоз (підвищена функція щитовидної залози) можуть збільшити потовиділення.

Такі фактори практично неможливо усунути, а тому боротися з ними немає сенсу.

Поради для зменшення дискомфорту від потовиділення влітку

що робити влітку якщо сильно пітнієш

Деякі поради можуть зменшити потовиділення або хоча б полегшити стан. Що може допомогти:

 1. Одяг. Носіть легкий одяг, що дихає з натуральних тканин, як бавовна або льон, які дозволяють шкірі дихати і зменшують потовиділення.

 2. Гігієна. Найчастіше приймайте душ і використовуйте антиперспіранти, щоб зменшити потовиділення та запобігти неприємному запаху.

 3. Гідратація. Пийте достатньо води, щоб компенсувати втрату рідини через піт.

 4. Уникайте спеки. По можливості намагайтеся перебувати в прохолодних приміщеннях, уникайте активної фізичної діяльності в години пікової спеки.

Потовиділення — це природний і необхідний процес, який допомагає тілу залишатися здоровим і підтримувати нормальну температуру. Тим не менш, якщо людина відчуває надмірне потовиділення, яке викликає дискомфорт або впливає на якість життя, можна підключити важку артилерію.

Що робити, якщо ти дуже сильно потієш?

Потовиділення — природний процес, але надмірне потовиділення може бути дискомфортним. Щоб впоратися з пітливістю, важливо вибрати правильні дезодоранти та антиперспіранти.

що робити влітку якщо сильно пітнієш

Почнемо з різниці між дезодорантами та антиперспірантами:

 1. Дезодоранти. Основне завдання дезодоранту — усунення або маскування неприємного запаху, який виникає через бактерії, що розкладають піт. Вони містять антибактеріальні агенти та ароматизатори, які запобігають росту бактерій та створюють приємний запах. Ефект на потовиділення: не зменшують кількість поту, лише усувають запах.

 2. Антиперспіранти. Основне завдання антиперспіранта — зменшення кількості поту, що виділяється потовими залозами. Вони містять активні інгредієнти, такі як алюмінієві солі, які блокують потові залози та тимчасово зменшують потовиділення. Ефект на потовиділення: знижують кількість поту, що виділяється і, як наслідок, зменшують неприємний запах.

Далі можна вже вибрати між дезодорантом чи антиперспірантом. Спочатку варто визначити свої потреби. Якщо ваша основна проблема — неприємний запах, дезодорант може бути ефективним. Якщо хочете зменшити кількість поту, вибирайте антиперспірант.

Можна також вибрати форму випуску. Спреї швидко висихають, зручні для швидкого нанесення, а ось кулькові варіанти легко наносяться, економічні у використанні. Вибирають стіки, тому що вони добре підходять для точного нанесення, можуть залишати сліди на одязі. Є варіанти у вигляді гелю та кремів. Вони ідеальні для чутливої ​​шкіри, забезпечують тривалу дію.

що робити якщо занадто сильно пітнієш

У виборі відповідного засобу слід звернути увагу на тип шкіри:

 1. Чутлива шкіра. Вибирайте засоби без алкоголю, парабенів та ароматизаторів, щоб уникнути роздратування.

 2. Нормальна шкіра. Підійде більшість дезодорантів та антиперспірантів.

Такі засоби мають додаткові функції. Гіпоалергенні засоби підходять для людей з алергіями чи чутливою шкірою, а ось антибактеріальні ефективно запобігають розмноженню бактерій, що допомагає зменшити запах. Є кошти та тривалої дії. Деякі антиперспіранти обіцяють захист на 24 чи 48 годин.

Як правильно наносити засіб?

Крім вибору засобу, слід ще й правильно використовувати його. Це забезпечить його ефективність. Пару загальних рекомендацій:

 1. Наносьте на чисту шкіру. Для максимальної ефективності наносите антиперспірант або дезодорант на чисту та суху шкіру після душу.

 2. Використовуйте перед сном. Антиперспіранти ефективно працюють, якщо наносити їх перед сном, тому що вночі потові залози менш активні, що дозволяє засобу краще проникати і блокувати потовиділення.

 3. Не наносьте відразу після гоління. Гоління може викликати мікроушкодження шкіри, тому краще почекати кілька годин перед нанесенням антиперспіранту або дезодоранту, щоб уникнути подразнення.

Спробуйте різні продукти. Якщо один засіб не допомагає, спробуйте інший. Можливо, підійдуть кошти з іншими активними інгредієнтами чи формулами.

Читайте також: