Держаудитслужба виявила системні порушення у Вишгородській громаді
Системні порушення у Вишгородській міській громаді
Як повідомляє Главком: Держаудитслужба виявила системні порушення у Вишгородській міській громаді за період 2022-2025 років. Внаслідок цих порушень бюджет громади втратив десятки мільйонів гривень через несплату пайових внесків, використання земель не за цільовим призначенням та ігнорування власних рішень міськради. Матеріали аудиту вже передані до правоохоронних органів для подальшого розслідування.
Виявлені порушення
Аудитори виявили 15 об'єктів будівництва, за якими, всупереч вимогам законодавства, після введення в експлуатацію не були сплачені пайові внески на розвиток інфраструктури міста. У результаті бюджет громади Вишгорода недоотримав майже 17 млн грн доходів до спеціального фонду. Ці кошти мали б бути спрямовані на будівництво доріг, освітлення, шкіл та дитячих садків, але натомість лягли вантажем на плечі місцевого бюджету.
Також аудитори зафіксували факти використання земель не за цільовим призначенням. На деяких земельних ділянках сільськогосподарського призначення комунальної власності, які були передані в оренду приватним особам для цілей сінокосіння, виявлено факти влаштування фундаменту, ведення будівництва та встановлення бетонних парканів. Це унеможливлює використання цих ділянок для задекларованої діяльності.
- У 2024 році Вишгородська міська рада продовжила оренду земельної ділянки поблизу річки Дніпро на 30 років, встановивши ставку 4%.
- Це суперечить власному рішенню міськради про застосування 12% ставки для ділянок з цільовим призначенням для житлової забудови.
- Втрати від ігнорування міськрадою власних рішень склали понад 11,2 млн грн.
Крім того, виявлено випадки незаконного будівництва та відсутності реєстрації права власності громади на окремі ділянки. Столична прокуратура вже подала позов до Господарського суду Києва проти компанії-забудовника, яка не сплатила пайовий внесок до бюджету міста. Сума позову складає понад 8 млн грн за будівництво житлового комплексу в Оболонському районі, загальна площа новобудови перевищує 16 тис. кв. м. Попри масштаб проєкту, компанія не перерахувала до бюджету обов'язковий платіж на розвиток інфраструктури столиці.
Виявлені порушення вказують на серйозні недоліки в управлінні земельними ресурсами та бюджетними коштами Вишгородської громади, що може мати негативні наслідки для розвитку інфраструктури та соціальної сфери.
Передача матеріалів аудиту до правоохоронних органів свідчить про намір вирішити проблему та відшкодувати втрати бюджету. Подальші дії влади в цій ситуації можуть стати важливим прецедентом для інших громадам, що стикаються з подібними викликами.
Читайте також

