До Києва летить перший з початку карантину літак з золотом. Покупці - політики і бізнесмени

Банки відновлюють поставки дорогоцінних металів в Україні після карантинного перерви. 

На 18 травня 2020 запланована перша велика поставка золота - 120 кілограмів в банківських злитках різних номіналів, пробою 999,9. Операція вже оплачена. Очікується, що метал буде доставлений до Києва, в аеропорт "Бориспіль".

Ім'я постачальника не називається, хоча ходять чутки, що ним стане Райффайзен Банк Аваль. За іншою версією, братимуть участь держбанки, пише видання INKORR.com

"Постачальник невідомий, але є інформація про те, що він забезпечує не тільки власні потреби (потреби своїх приватних і корпоративних клієнтів), але ще й інші структури. Це пул банків, в яких накопичився попит на золоті злитки ще з початку карантину в березні-квітні, коли через коронавірус зупинилося авіасполучення по всьому світу. Зараз поставки поновлюються, завдяки чому буде задовольнятися поточний попит на злитки і будуть знижуватися ціни на метал", - розповів фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

На поточний момент середня вартість 1 граму банківського золота (999,9) в Києві знаходиться в рамках 1600-1900 грн в залежності від банку і номіналу злитка. Чим більше брусок - тим дешевше в ньому коштує грам: в наших банках можна купити номінали від 1 грама до 5 кг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Зеленського розраховують отримати перший транш МВФ через тиждень або два

Велика частина нової поставки - злитки середніх і великих номіналів, від 100 грам і більше. Джерела запевняють, що їх закуповували не для промислових потреб (ювелірна, електроніка та ін.), а під замовлення приватних інвесторів. Розповідають, що багато хто з них - це депутати, наближені до олігархів політики і бізнесмени. Імена не називаються, але, кажуть, що це ті, кого банки відносять до категорії VIP-клієнтів. Середній клас і населення в цілому банківськими металами зараз мало цікавиться.

"Серйозний сплеск інтересу до банківських металів в цілому і до золота зокрема спостерігався на піку епідемії коронавірусу в світі. Коли валом йшла негативна статистика по захворюваності і активно падали фінансові ринки по всьому світу. Тоді всі вперше почули заяви від президента США Дональда Трампа про те, що Сполучені Штати запускають масштабну емісію долара, і будувалися не найкращі прогнози по інфляції і девальвації інших валют. Всі намагалися диференціювати свої вкладення, і українці в тому числі. Ми тоді змогли задовільнити їх попит на метали", - розповів директор департаменту банкнотного банкингу Індустріалбанку Андрій Львів.

Нові покупки золота українськими товстосумами пов'язують з тими ж міркуваннями - прагненням перевкласти в більш надійні активи. У міру зростання емісії долара очікується зниження його курсу в світі, а також подорожчання золота. Метал вважають більш вигідним і надійним вкладенням. Це не означає, що багаті люди в Україні позбавляються від американської валюти, просто намагаються диференціювати свої накопичення, і прикупити злитків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Верховна Рада вийде з карантину з 18 травня

До речі, поставки доларової банкноти в Україну йдуть вже кілька тижнів. Величезного попиту на неї не відчувається, але поточний попит задовольняється.

"В середньому в країну літаками завозиться в тиждень близько $ 100 млн на всю банківську систему. Цього достатньо для поточних потреб. Commerzbank і HSBC Bank поставками банкноти зараз не займається, тільки австрійська група Raiffeisen возить з Відня", - уточнив Львів.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментувати: