До Житомира вже їдуть перші тролейбуси зі Швейцарии
Житомир продовжує оновлювати громадський транспорт за підтримки європейських партнерів. Перші тролейбуси зі Швейцарії вже вирушили до міста, а в місцевому депо паралельно завершують підготовку інфраструктури для їхнього обслуговування та подальшої експлуатації. Про це повідомляє КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління».
Швейцарські тролейбуси вже прямують до Житомира
Передача транспорту стала можливою після підписання на початку березня 2026 року меморандуму про взаєморозуміння між Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO), Житомирською міською радою та комунальним підприємством «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління».
Документ передбачає технічну та фінансову допомогу для передачі Житомиру вживаних тролейбусів зі Швейцарії. Тепер проєкт перейшов у практичну площину: перші машини вже перебувають у дорозі до України.
Поставка нових одиниць електротранспорту має допомогти місту поступово оновлювати парк громадського транспорту та підтримувати стабільну роботу тролейбусної мережі.

У депо готують майданчик для нового транспорту
Одночасно з транспортуванням тролейбусів у Житомирі проводять роботи з підготовки виробничих приміщень. Для нових машин облаштовують окрему технологічну зону обслуговування.
За інформацією підприємства, у депо вже виконали низку робіт:
-
поштукатурили та пофарбували стіни;
-
забетонували підлогу;
-
встановили нові світильники;
-
підготували приміщення до технічного обслуговування транспорту.
Оновлення інфраструктури має забезпечити належні умови для ремонту та щоденної експлуатації тролейбусів після їхнього прибуття.
Міжнародна допомога оновлює транспорт Житомира
Швейцарські тролейбуси стали черговим прикладом підтримки міського транспорту з боку європейських партнерів. Раніше місто також почало отримувати трамваї від хорватського міста Осієк.
Такі проєкти дозволяють українським громадам оновлювати рухомий склад без значних витрат з місцевих бюджетів та підтримувати роботу громадського транспорту навіть в умовах воєнного часу.
Нагадаємо, у Житомирі мікрорайон Крошня та прилеглі території потерпають від дій агресивного угруповання підлітків. На рахунку банди, до якої входять троє рідних братів, уже щонайменше п'ять зафіксованих нападів.
Читайте також

