Догляд за лежачими хворими

Багато захворювань мають такі важкі наслідки, у зв’язку з чим людина повністю або частково прикута до ліжка. До найпоширенішою хвороби з такими порушеннями можна віднести інсульт. Перші 2-3 тижні пацієнт знаходиться в умовах лікарні під постійним наглядом медичного персоналу. А після виписки догляд http://cyxo.kiev.ua/sredstva-po-ukhodu-za-lezhachimi-bolnymi.html за ним повністю лягає на плечі і руки рідних. Але далеко не всі знають, як правильно допомогти близькій людині і чого слід побоюватися.

Головна небезпека, яка чатує на пацієнтів, позбавлених можливості рухатися це пролежні. Вони являють собою омертвілі ділянки шкіри і утворюються в місцях здавлювання тканин між кісткою і постіллю. Основні місця появи пролежнів лопатки, область крижів і п'яти. Спочатку в цих областях з'являється невелике почервоніння, яке поступово збільшується, шкіра на цих ділянках стає тонкою, і через деякий час на цьому місці утворюється рана.

Основний догляд за лежачим хворим повинен бути спрямований на запобігання утворенню пролежнів. В першу чергу, це постійне перевертання лежачого. Зміна положення тіла повинна проводитися кожні 2-3 години. Паралізовані кінцівки при цьому бажано укладати на спеціальні валики, які можна зробити із згорнутих рушників. Щоб хворий з положення «лежачи на боці» не перевертався на спину, під неї можна підкласти валик побільше, згорнутий з ковдри. Хорошим рішенням проблеми може стати придбання протипролежневого матрацу.

Велику роль в профілактиці пролежнів грає гігієна хворого. Вона повинна проводитися щодня. Зрозуміло, що кожен день купати людину, яка не здатна рухатися, неможливо. Але протирати тіло серветками, змоченими теплою мильною водою, необхідно. Не можна забувати і про інтимну гігієну. Вона повинна проводитися двічі на день. Якщо хворий знаходиться в памперсах, то під час кожного його зміні пахову область протирають серветкою і обробляють присипкою.

Також в аптеках пропонується велика різноманітність косметики по догляду за лежачими хворими. Її можна підібрати, виходячи з проблем, з якими людина зіткнувся при догляді.