Двері з якою обробкою краще: зі шпону, ламіновані або з ПВХ плівкою?

Щоб визначити які двері https://ambassadoor.com.ua/  краще: зі шпону, ламіновані або ПВХ, ми порівняємо дані матеріали обробки. У кожного покриття є свої позитивні і негативні сторони. Навіть найдорожче покриття не позбавлене недоліків.

Двері зі шпону

Зовні, двері з цього матеріалу,схожі до класичних конструкцій та мають однакові експлуатаційні властивості, але вартість їх набагато нижче. Це пояснюється конструкційними особливостями, адже шпон, це тонкий зріз дерева, товщиною від 0,2 до 5 мм і він наклеюється на зовнішню частину дверної поверхні. Внутрішня частина виготовляється або з цілісного масиву менш дорогого сорту деревини, або з ДСП і МДФ. Ще один варіант це каркас, з соснових брусків, порожнини в якому заповнюються картонним стільниковим наповнювачем і обшивається листами МДФ. Шар шпону приклеюється на готовий каркас методом вакуумного гарячого пресування, що забезпечує міцність і довговічність кріплення. Для максимального збереження зовнішнього вигляду, готові двері покриваються лаком, який захищає шар шпону від ультрафіолету і механічних впливів.

Як підсумок,  двері зі шпону  зовні не відрізняються від інших дверей, їх видасть, хіба що, менша вага конструкції, але для міжкімнатних моделей це скоріше перевага. Так, як такі двері виготовляються з різних штучних матеріалів, то вони менш чутливі до перепадів температури. Загальний недолік таких дверних полотен у тому, що їх краще не встановлювати у вологих приміщеннях. Також двері зі шпону краще не ставити на те місце, куди потрапляє пряме сонячне світло, незважаючи на захисний лак, вони з часом можуть потемніти.

Ламіновані двері

Це один з найбільш економних варіантів. Конструктивно вони являють собою дерев'яний каркас, облицьований панелями МДФ, на які нанесено ламіноване покриття з потрібним малюнком або кольором. Зовні поверхня покривається захисним шаром. Внутрішні порожнини каркаса заповнюються різними наповнювачами в основному це картонні стільники, але може також використовуватися ДСП і МДФ.

Головна перевага таких дверей це її невисока вартість і стабільна забарвлена технологія виготовлення ламінату дозволяє отримувати один і той же колір навіть у виробах з різних партій. Ламінат стійкий до впливу вологи, а складений каркас дверей забезпечує відсутність деформації від перепадів температури. Такі моделі відрізняються малою вагою, тому їх можна застосовувати для установки в будь-яких міжкімнатних перегородках.

Двері покриті ПВХ плівкою

На відміну від класичних пластикових дверей, які повністю виготовляються з ПВХ профілю, ці моделі мають традиційний дерев'яний каркас, на який наноситься покриття з полівінілхлориду. Технологія нанесення плівки передбачає використання спеціальних камер, в які поміщаються каркас дверного полотна покритий синтетичним клеєм. Зверху на поверхні наноситься плівка, яка потім запікається при високій температурі відбувається процес дифузії, в результаті якого ПВХ стає частиною поверхні двері. Ця технологія дозволяє отримувати матову або блискучу поверхні будь-якого кольору і текстури.

Другий варіант це двері в яких каркас виготовляється з брусів. Порожнечі заповнюються картонним стільниковим наповнювачем, а зверху все обшиваються МДФ панелями, на які і наноситься ПВХ плівка.

Отже, не існує чітких відповідей на питання, які двері краще обрати у помешкання, кожний власник обирає їх індивідуально, адже кожне покриття має свої особливості.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

28