Екс-суддю засудили до 15 років за шпигунство на користь РФ
Засудження Лариси Богомолової
Як повідомляє Главком: Колишню суддю Ларису Богомолову засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за передачу росіянам інформації про переміщення українських військових у Донецькій області та співпрацю з окупантами. Суд призначив покарання за її дії, які стали відомими в контексті російської агресії проти України.
Богомолова почала співпрацювати з російськими спецслужбами навесні 2022 року, коли Бердянськ опинився під окупацією. Вона вийшла на контакт із представником спецслужб Російської Федерації та почала працювати на ворога. Протягом цього часу вона збирала та передавала окупантам інформацію про переміщення українських військових на Донеччині, зокрема бійців окремого загону спеціального призначення Азов. Окрім цього, Богомолова передавала відомості про працівників судів і медичних закладів Бердянська, які підтримували Україну, а також схиляла колег до співпраці з окупаційною владою.
Дії та наслідки
Серед її дій була також допомога у комплектуванні штату створеного росіянами псевдопідрозділу міністерства надзвичайних ситуацій. Пізніше Богомолова виїхала на підконтрольну Україні територію та очолила один із районних судів Полтавської області, продовжуючи працювати суддею. Проте у травні 2023 року правоохоронці викрили її діяльність, затримали та повідомили про підозру в державній зраді. Того ж року Вища рада правосуддя звільнила її з посади.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко зазначив, що "вона знала, що робить. Зрада присязі українському народові була свідомим вибором. Тепер прийшов час відповідати. І так буде з кожним, хто в мантії чи без працює на ворога".
Цей випадок не є єдиним у контексті зрадництва. Також мешканець Волині був засуджений до восьми років ув'язнення за державну зраду, оскільки під час перебування у Польщі співпрацював із ФСБ Росії та передавав їй розвідувальну інформацію. Польська влада також звинуватила російське подружжя у шпигунстві та підготовці диверсій.
Судовий процес щодо Лариси Богомолової відображає ширшу проблему зрадництва серед українських громадян під час війни з Росією. Це може вплинути на суспільну думку та довіру до державних інститутів, оскільки зрадники, навіть у високих посадах, ставлять під загрозу національну безпеку. Водночас, покарання для зрадників може слугувати сигналом для інших, що співпраця з ворогом не залишиться без наслідків.
Цей випадок не є поодиноким. Нещодавно мешканець Волині отримав вісім років ув'язнення за шпигунство на користь російських спецслужб під час перебування в Польщі. Це підтверджує, що зрадництво в Україні стало серйозною проблемою, яка потребує рішучих заходів з боку правоохоронних органів.
Читайте також

