Найпопулярніше зараз

Ексочільник окупаційної адміністрації Херсона отримав довічне ув'язнення за зраду

Ексочільник Херсона отримав довічне
Високий суд виніс вирок підсудному, який зрадив свою країну, призначивши йому максимальний термін покарання. Фото: Главком

Вирок Олександру Кобцю

Як повідомляє Главком: Ексочільник окупаційної адміністрації Херсона Олександр Кобець отримав довічне позбавлення волі з конфіскацією майна за колабораційну діяльність та державну зраду. Вирок був винесений заочно, оскільки Кобець виїхав з України ще у березні 2022 року, до початку повномасштабної війни.

Перед початком війни Олександр Кобець проживав у Києві, але згодом був призначений керівником окупаційної адміністрації Херсона. У своїй діяльності він:

  • готував псевдореферендум, метою якого було приєднання регіону до складу Російської Федерації;
  • запроваджував російське законодавство у захоплених комунальних установах, що стало важливим елементом його колабораційної діяльності;
  • координував зусилля з Володимиром Сальдо, ще одним представником окупаційної адміністрації.

Варто зазначити, що Кобець був визнаний винним за частинами 2 статті 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та 5 статті 111-1 (колабораційна діяльність). Вирок Печерського районного суду Києва підкреслює серйозність його дій та їх наслідки для національної безпеки України.

Важливість вироку

Цей вирок є важливим кроком у боротьбі України з колабораціонізмом та підтримкою державної безпеки у контексті агресії з боку Росії. Оскільки Кобець діяв на ключовій території, його дії мали значний вплив на ситуацію в регіоні, що підкреслює важливість правосуддя у таких справах. Довічне позбавлення волі з конфіскацією майна може стати сигналом для інших потенційних колаборантів, що їхні дії не залишаться безкарними.

Читайте також

Реклама