Енергетичне перемир’я в Абу-Дабі: чому Росія продовжила атаки та що чекає на українців
Енергетичне перемир’я в Абу-Дабі: чому Росія продовжила атаки та що чекає на українців
Як повідомляє Студия Руслана Бизяева: Обговорення так званого "енергетичного перемир'я", ініційованого, за даними The New York Times, українською стороною 23-24 січня в Абу-Дабі, залишаються суперечливими. Угода не була зафіксована на папері, а була "джентльменською", і не одразу набрала чинності.
У вівторок Росія атакувала Одесу та пасажирський потяг, внаслідок чого загинуло 5 осіб. Після цього російські переговорники принесли приватні вибачення, посилаючись на те, що ще не всім підрозділам армії було наказано припинити вогонь. За словами прес-секретаря Кремля Дмитра Пєскова, перемир'я закінчується 1 лютого – саме коли в Україні очікується похолодання нижче -20°C.
Криза в енергосистемі та виклики для українців
Криза в енергосистемі, спричинена російською агресією, посилює проблеми з комунальними послугами. У Києві до 80% тепломереж побудовано ще за радянських часів.
- Голова Деснянського району столиці Максим Бахматов закликає мешканців залишатися, говорячи:
- Одночасно радниця секретаря РНБО Ольга Бобій висловила думку, що:
«Надо оставаться в Киеве, рыть ямы для туалетов, держать оборону, потому что враг хочет, чтобы мы уехали» - Максим Бахматов
«Украинцы должны навсегда привыкнуть жить с угрозой блекаута и учить этому детей и внуков» - Ольга Бобій
Ці заяви ілюструють гостроту ситуації та різні підходи до неї, поки українці готуються до нових випробувань на тлі морозів.
Читайте також

