Франція засудила США через голосування проти голови ООН з прав людини
Реакція Франції на голосування ООН
Як повідомляє 5 канал: Постійне представництво Франції при ООН засудило рішення Сполучених Штатів проголосувати проти перепризначення верховного комісара ООН з прав людини Фолькера Тюрка. Це рішення було прийняте під час голосування Генеральної Асамблеї ООН, яке відбулося 24 липня, де більшість країн підтримали продовження повноважень Тюрка ще на чотири роки.
Результати голосування
Згідно з результатами голосування, 144 держави проголосували за продовження мандата Фолькера Тюрка, тоді як 10 країн виступили проти, а ще 13 утрималися. Серед тих, хто не підтримав перепризначення, були:
- США
- Ізраїль
- Росія
- Малі
- Нігер
- Буркіна-Фасо
- Демократична Республіка Конго
- Нікарагуа
- Тринідад і Тобаго
Генасамблея також відхилила російську пропозицію про скорочення терміну мандата Тюрка до кінця 2026 року, а ініціативу США про відтермінування голосування не підтримали.
Фолькер Тюрк займає посаду верховного комісара ООН з прав людини з 2022 року. У заяві французької дипломатичної місії, опублікованій в соцмережі X, підкреслюється, що
“колись США були взірцем дотримання прав людини. Але тепер це вже не так. Сьогодні вони перебувають в ізоляції разом із Північною Кореєю, Нікарагуа, Малі та Росією. І світ більше до них не дослухається”
- Постійне представництво Франції при ООН.
Ця ситуація викликала значну реакцію в міжнародних колах та підкреслює зміну в ставленні до США в контексті їхньої політики у сфері прав людини. Відмова США підтримати перепризначення Тюрка свідчить про зростаючий розрив між Вашингтоном та більшістю міжнародного співтовариства в питаннях прав людини. Це також може приводити до подальшої ізоляції США на глобальній арені, що, в свою чергу, вплине на їхню здатність формувати міжнародну політику та координувати дії в інших важливих сферах. З огляду на притягнуту увагу та критику, США можуть переглянути свої позиції в ООН та стратегії щодо прав людини, щоб уникнути подальшої втрати авторитету.
Читайте також

