Україна розмінувала рекордні 3300 гектарів: скільки землі повернули фермерам
Журналіст
Ганна Ткач
10.12.2025 - 18:00
447 переглянули
Як повідомляє Мін. Економіки: У листопаді стали відомі результати державної програми компенсації вартості розмінування земель сільськогосподарського призначення:
- Оператори протимінної діяльності розмінили 3 798 га земель;
- Було виконано 5 угод з розмінування агроземель;
- Оператори отримали 191,5 млн грн за виконану роботу;
- Середня вартість розмінованої у листопаді землі становила 50,4 тис грн/га;
- Центр гуманітарного розмінування уклав 11 договорів на очищення сільгоспземель.
Усього з початку дії програми ЦГР підписав 107 договорів на розмінування 17,86 тис га сільгоспземель на суму 1,05 млрд грн.
Недавно оператор «Гуманітарна безпека» успішно завершив роботи з розмінування понад 3 300 га земель, що дало можливість фермерському господарству «АДП-Агро» засіяти їх у наступному сезоні.
На кінець листопада Центр гуманітарного розмінування виплатив кошти за перший договір з розмінування земель, які фермер очистив своїми коштами.
Також у листопаді уряд розширив перелік акредитованих органів, які можуть сертифікувати механізовані засоби розмінування, та вніс зміни до відповідного Порядку. Також стартував новий набір на курс з протимінної діяльності для ветеранів.
Читайте також
Зеленський у роковини Другої світової закликав посилити тиск на Росію
22.06.2026 - 22:52
105 переглянули
Земля отримає власний "чорний ящик" для запису клімату
22.06.2026 - 17:16
106 переглянули
Фонд держмайна готує розширення Земельного банку до 120 тис гектарів
21.06.2026 - 22:01
146 переглянули

